Varlamov Capitals ke třetí výhře nedotáhl

4:21
PRAHA/PITTSBURGH - Série snů NHL mezi týmy Washingtonu a Pittsburghu se poprvé přesunula na led Penguins. A tým vedený hvězdným duem Crosby-Malkin se nakonec radoval z výhry 3:2 v prodloužení a snížení stavu série 2. kola play off Stanley Cupu na 1:2. "Tučňáci" dnešní zápas zcela ovládli, ovšem v cestě za snadnou výhrou jim stál výtečný brankář Caps Semjon Varlamov.

Semjon Varlamov, brankář Capitals v akci. foto: ČTK

Již třetí díl má za sebou po dnešku nejsledovanější série NHL všech dob. Díl, který rozhodně nenudil. A v základní hrací době to byl především ruský souboj - na jedné straně se probudila "spící" hvězda Jevgenij Malkin, kterému zdatně sekundoval parťák Fedotěnko, na straně druhé září stále více kometa jménem Semjon Varlamov. To, že skvělý výkon předvedl i Ovečkin, se tak nějak již očekávalo.

Ovšem hlavně mladému ruskému brankáři mohou spoluhráči poděkovat za to, že držel jejich naděje na úspěch. Varlamov si připsal celkem 39 zákroků, ze kterých byla minimálně třetina skutečně famózních. Střely z hokejek hráčů Pittsburghu krotil s nevídaným klidem a přehledem. V šedesáti minutách hry si našly cestu za jeho záda pouze dva puky.

PITTSBURGH vs. WASHINGTON - VÍTĚZNÝ GÓL LETANGA:

První branku inkasoval gólman Capitals z hole Fedotěnka přesně v polovině utkání. Bylo to po více jak 117 minutách hry, kdy jej překonal v soupeřově týmu někdo jiný než Sidney Crosby. Ten dnes nebyl až tak výrazný, ale skvěle jej zastoupil dosud nevýrazný Jevgenij Malkin.

Ruskému bohatýrovi nejspíše pomohla přítomnost rodičů v hledišti k výkonu, který byl konečně hoden jeho jménu a pověsti. Své dnešní skvělé představení završil v 56. minutě, kdy udělal ze soupeřových hráčů kužele, mezi kterými projel až do co nejlepší střelecké pozice a následně propálil svého krajana v brance "Caps".

Capitals skvěle začali, pak se ale jen bránili
Hostům nebyl nic platný skvělý vstup do utkání, který završil ve 2. minutě svou osmou trefou v letošním play off ruský ostřelovač Alexander Ovečkin. Tomu ke gólu hodně pomohl také překvapivý odraz kotouče od zadního mantinelu. Washington se poté v Mellon Aréně soustředil hlavně na obranu, přesto dvakrát inkasoval. Do prodloužení poslala utkání následně přesilovková trefa švédského šikuly Backströma z 59. minuty.

V nastavení měli již výrazně navrch domácí borci a v 72. minutě rozhodl o osudu utkání obránce Letang, jehož nahození od modré srazil do vlastní sítě slovenský obránce Jurčina. Pittsburgh tak snížil stav série na 1:2 a v noci z pátku na sobotu bude mít ve 4. utkání opět výhodu domácího prostředí. Ideální příležitost srovnat se soupeřem krok.

Bude ale velmi zajímavé sledovat, který tým vstřelí branku jako první. Zatím totiž v sérii platí pravidlo, že tým, který skóruje jako první utkání nevyhraje. Potvrdí se to také v sobotu?

3. ZÁPAS 2. KOLA PLAY OFF STANLEY CUPU:
PITTSBURGH PENGUINS - WASHINGTON CAPITALS 3:2 po prodloužení (0:1, 1:0, 1:1 - 1:0)

Branky: 30. Fedotěnko, 56. Malkin, 72. Letang - 2. Ovečkin, 59. Backström. Vyloučení: 2:7. Využití: 1:1. Střely na branku: 42:24. Diváci: 17 132. Stav série: 1:2.