Valenta skončil v Lake Placid osmý

9:01
LAKE PLACID - Aleš Valenta skončil v nedělním odloženém závodě Světového poháru v akrobatickém lyžování v Lake Placid na osmém místě. Za svůj skok dostal v jednokolové soutěži známku 120,13 bodu a od stupňů vítězů ho dělilo necelých 3,5 bodu. Celkově je Valenta ve SP čtrnáctý.

Aleš Valenta foto: Pavel Wellner, Lidové noviny

V Lake Placid startovala v závodě na boulích také lyžařka Nikola Sudová, která ve druhém závodě série obsadila osmé místo. Česká olympionička postoupila z kvalifikace šestým nejlepším výkonem, finálová jízda se jí ale vyvedla o něco méně. Mladší sestra Nikoly Sudové Šárka obsadila v kvalifikaci 24. místo a do finálové šestnáctky opět nepostoupila. Nikola Sudová je celkově pátá.

Další místo, kam se Světový pohár těsně před olympiádou přenese, bude Špindlerův Mlýn. O body zde budou bojovat Valenta i Sudová.

Skokanské závody v Lake Placid ovládli zámořští skokani. První vítězství v sezoně slavil Kanaďan Ryan Blais, který v Lake Placid zopakoval triumf z roku 2003. Druhý skončil jeho krajan Jeff Bean před Američanem Jeretem Petersonem. Do první pětice se vešli čtyři Kanaďané. Kyle Nissen, který nadále vede průběžnou klasifikaci, skončil těsně před Valentou sedmý.

Boulařský závod vyhrála úřadující olympijská šampionka Kari Traaová z Norska, která porazila vedoucí ženu průběžného pořadí Kanaďanku Jennifer Heilovou.