Kadlec 'Barcu' nezastavil. Messi překonal Raúla

22:55aktualizováno  23:20
LEVERKUSEN - Český fotbalový reprezentant Michal Kadlec si připsal cenný gól proti hvězdné Barceloně, Leverkusen však v úvodním osmifinálovém utkání Ligy mistrů prohrál doma 1:3. Dvě branky obhájců trofeje dal Alexis Sánchez, prosadil se i držitel Zlatého míče Lionel Messi. V druhém úterním osmifinále vyhrál Lyon nad APOELem Nikósie 1:0.

Michal Kadlec. foto: Reuters

Úvodní osmifinále LM:

Lyon - APOEL Nikósie 1:0 (0:0)
Branka: 58. Lacazette. Rozhodčí: Tagliavento (It.). Diváci: 37.000.

Leverkusen - FC Barcelona 1:3 (0:1)
Branky: 52. Kadlec - 41. a 55. Sánchez, 88. Messi. Rozhodčí: Thomson (Skot.). Diváci: 29.412.

Odvety 7. března

V Kadlecovi se po utkání dojmy hodně mísily. Z gólu měl radost, prohra jej ale mrzela. "Dát branku Barceloně a ještě v osmifinále Ligy mistrů pro mě má obrovskou cenu, není to všední věc. Kdyby mně to někdo řekl před zápasem, považoval bych ho za blázna. Škoda, že nám gól nepomohl k vítězství. Ale i tak si toho budu s odstupem vážit," řekl po utkání v německé televizi Kadlec, který si ze zápasu jako suvenýr odnesl dres nejlepšího hráče světa Messiho.

Barcelona nastoupila k utkání s vědomím, že v lize nevyhrála tři z posledních čtyř zápasů na hřištích soupeřů, ovšem na sebevědomí jí to neubralo. Od začátku si vytvářela tlak a Leverkusen spíše jen odkopával míče a na ofenzivu téměř rezignoval.

Michal Kadlec střílí gól do sítě Barcelony.
Michal Kadlec.

Michal Kadlec vstřelil gól Barceloně. Přes Alexise se prosadil hlavičkou.

Na šanci se tak čekalo dlouho. Až čtyři minuty před pauzou odkryl Kadlec levou stranu obrany Leverkusenu s úmyslem zaútočit, ovšem němečtí hráči přišli o míč, Messi našel rozběhnutého Sáncheze a chilský útočník prostřelil brankáře Lena mezi nohama.

Do druhé půle nastoupil Leverkusen jako vyměněný a pustil se s Barcelonou do ofenzivní přetahované. Vše načal Kadlec, který si v 52. minutě počíhal na centr, ve vzdušném souboji přeskočil Sáncheze a vyrovnal. Připsal si svou první trefu v Lize mistrů a v součtu s reprezentací pátý gól v sezoně.

Jenže už za tři minuty vedla znovu Barcelona. Fábregas výtečnou kolmicí našel Sáncheze, který obešel gólmana a z úhlu trefil prázdnou branku.

Leverkusen trefil jen konstrukci branky

Leverkusen mohl znovu vyrovnat, ale Castro trefil tyč. Konstrukce branky zastavila na druhé straně i pokus Messiho, který obešel tři obránce a lob nasměroval do tyče.

Hvězdný Argentinec se však dočkal. Dvě minuty před koncem uvolnil Daniho Alvese, ten mu míč vrátil a Messi střelou ve skluzu potvrdil výhru Barcelony. Připsal si sedmý gól v této sezoně Ligy mistrů a devatenáctý zásah ve vyřazovacích bojích soutěže, což je nový rekord. Messi překonal Raúla a Andreje Ševčenka.