14. února 2012 22:55, aktualizováno  23:20 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Kadlec 'Barcu' nezastavil.
Messi překonal Raúla

Michal Kadlec. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Michal Kadlec. | foto: Reuters
LEVERKUSEN Český fotbalový reprezentant Michal Kadlec si připsal cenný gól proti hvězdné Barceloně, Leverkusen však v úvodním osmifinálovém utkání Ligy mistrů prohrál doma 1:3. Dvě branky obhájců trofeje dal Alexis Sánchez, prosadil se i držitel Zlatého míče Lionel Messi. V druhém úterním osmifinále vyhrál Lyon nad APOELem Nikósie 1:0.

Úvodní osmifinále LM:

Lyon - APOEL Nikósie 1:0 (0:0)
Branka: 58. Lacazette. Rozhodčí: Tagliavento (It.). Diváci: 37.000.

Leverkusen - FC Barcelona 1:3 (0:1)
Branky: 52. Kadlec - 41. a 55. Sánchez, 88. Messi. Rozhodčí: Thomson (Skot.). Diváci: 29.412.

Odvety 7. března

V Kadlecovi se po utkání dojmy hodně mísily. Z gólu měl radost, prohra jej ale mrzela. "Dát branku Barceloně a ještě v osmifinále Ligy mistrů pro mě má obrovskou cenu, není to všední věc. Kdyby mně to někdo řekl před zápasem, považoval bych ho za blázna. Škoda, že nám gól nepomohl k vítězství. Ale i tak si toho budu s odstupem vážit," řekl po utkání v německé televizi Kadlec, který si ze zápasu jako suvenýr odnesl dres nejlepšího hráče světa Messiho.

Barcelona nastoupila k utkání s vědomím, že v lize nevyhrála tři z posledních čtyř zápasů na hřištích soupeřů, ovšem na sebevědomí jí to neubralo. Od začátku si vytvářela tlak a Leverkusen spíše jen odkopával míče a na ofenzivu téměř rezignoval.

Michal Kadlec vstřelil gól Barceloně. Přes Alexise se prosadil hlavičkou.

Na šanci se tak čekalo dlouho. Až čtyři minuty před pauzou odkryl Kadlec levou stranu obrany Leverkusenu s úmyslem zaútočit, ovšem němečtí hráči přišli o míč, Messi našel rozběhnutého Sáncheze a chilský útočník prostřelil brankáře Lena mezi nohama.

Do druhé půle nastoupil Leverkusen jako vyměněný a pustil se s Barcelonou do ofenzivní přetahované. Vše načal Kadlec, který si v 52. minutě počíhal na centr, ve vzdušném souboji přeskočil Sáncheze a vyrovnal. Připsal si svou první trefu v Lize mistrů a v součtu s reprezentací pátý gól v sezoně.

Jenže už za tři minuty vedla znovu Barcelona. Fábregas výtečnou kolmicí našel Sáncheze, který obešel gólmana a z úhlu trefil prázdnou branku.

Leverkusen trefil jen konstrukci branky

Leverkusen mohl znovu vyrovnat, ale Castro trefil tyč. Konstrukce branky zastavila na druhé straně i pokus Messiho, který obešel tři obránce a lob nasměroval do tyče.

Hvězdný Argentinec se však dočkal. Dvě minuty před koncem uvolnil Daniho Alvese, ten mu míč vrátil a Messi střelou ve skluzu potvrdil výhru Barcelony. Připsal si sedmý gól v této sezoně Ligy mistrů a devatenáctý zásah ve vyřazovacích bojích soutěže, což je nový rekord. Messi překonal Raúla a Andreje Ševčenka.