V prvním kole v New Havenu vypadly i Kvitová se Strýcovou

8:05aktualizováno  9:20
New Haven (USA) - Třetí nasazená Petra Kvitová prohrála v prvním kole turnaje v New Havenu s čínskou tenistkou Čang Šuaj 2:6, 1:6. Vypadla i turnajová sedmička Barbora Strýcová po porážce 5:7, 3:6 s Darjou Kasatkinovou z Ruska. Turnaj tak pro české hráčky záhy skončil, neboť první kolo bylo v pondělí konečnou rovněž pro Kateřinu Siniakovou a Kristýnu Plíškovou.

Petra Kvitová. foto: ČTK/AP

Trojnásobné vítězce turnaje v New Havenu Kvitové tentokrát generálka na US Open vůbec nevyšla. S 29. hráčkou světového žebříčku ztratila v obou setech dvakrát podání a po 67 minutách ze soutěže vypadla. „Petru obdivuji a tohle je moje největší letošní vítězství,“ řekla na webu WTA vítězná Číňanka, která do New Havenu přiletěla večer před zápasem.

Kvitová hrála sedmý turnaj po návratu po prosincovém přepadení a vážném zranění ruky. Poprvé prohrála hned první zápas. „Jsem skutečně ráda, že jsem si tady mohla znovu zahrát, tenhle centrkurt a fanoušky miluji,“ řekla Kvitová na webu turnaje, který ovládla v letech 2012, 2014 a 2015.

Stejně jako minulý týden v Cincinnati měla na pravé noze obvázaný stehenní sval. „Bohužel jsem nehrála nejlépe. Ale cesta zpět k mé obvyklé hře na vysoké úrovni je dlouhá,“ řekla vítězka 20 turnajů dvouhry. „Když vedla, hrála výborně a skoro nic nezkazila,“ dodala k soupeřce, kterou v minulosti dvakrát porazila.

Strýcová strávila na dvorci téměř dvě hodiny, ale ani ona neuspěla. V úvodní sadě sebrala Kasatkinové třikrát servis, vedla už 3:0, ale sama přišla o podání čtyřikrát a set nakonec ztratila. Ruska pak druhou sadu vyhrála 6:3 a Strýcovou zdolala poprvé v životě.