V poháru postupují do semifinále Jablonec s Plzní

19:17
PLZEŇ - Plzeňští fotbalisté postoupili do semifinále Ondrášovka cupu. Po domácí výhře nad Příbramí 1:0 dokázali remizovat 1:1 v dnešní čtvrtfinálové odvetě na soupeřově hřišti. Vedoucí gól hostů vstřelil v 71. minutě Milan Petržela, Příbram vyrovnala těsně před závěrečným hvizdem.

Souboj Plzeň - Příbram. foto: ČTK

Fotbalistům Jablonce i domácí bezbranková remíza v odvetě čtvrtfinále Ondrášovka Cupu s Teplicemi bohatě stačila k postupu do pohárového semifinále. Loňský vítěz soutěže z Teplic se loučí, naopak Jablonec po třech letech přešel brány čtvrtfinále.

Odveta čtvrtfinále Ondrášovka cupu:

1. FK Příbram - Viktoria Plzeň 1:1 (0:0)
Branky: 90+1. Tarczal - 71. Petržela. Rozhodčí: Kocourek - Filípek, Koval. ŽK: Borek, Šmejkal (oba Příbram). Diváci: 1200. První zápas 0:1, postupuje Plzeň.

Baumit Jablonec - FK Teplice 0:0
Rozhodčí: Královec - Ubias, Moudrý. ŽK: Haurdič, Krejčí - Matula, Rosa, Ljevakovič. Diváci: 1712.
První zápas 3:1, postupuje Jablonec.

Jablonec si dnes před vlastními fanoušky pohlídal náskok z minulého týdne, kdy v Teplicích vyhrál 3:1, a může se těšit na další kolo. Tam už ve středu postoupila Olomouc přes Liberec a dnes také Plzeň, která vyřadila Příbram.

Posledního semifinalistu určí příští čtvrtek zbývající čtvrtfinále mezi Spartou a Slavií. V prvním utkání zvítězila Slavia doma v Edenu 1:0.

Jablonec dnes mohl poslat z kola ven jen nevídaný kolaps, ale tým si s přehledem pohlídal postup. Navíc hosté, kteří museli nejméně třikrát skórovat, jako by už ztratili víru v obrat.

Možná i proto hrstka diváků na jabloneckém stadionu dlouho sledovala nezáživnou partii třetího a čtvrtého celku ligy, do které oba trenéři neposlali některé z klíčových hráčů. Na domácí lavičce začal zápas třeba útočník Lafata se záložníky Loučkou, Kovaříkem a Jarolímem, pevnými články základní sestavy. Hosté šetřili útočníky Mahmutoviče s Vondráškem.

V první půli zaujala jen šance teplického Zoubeleho, který hlavičkoval vedle, v domácím dresu se blýskl povedenou střelou Michálek, jehož vychytal brankář Grigar. Po změně stran na trávníku přece jen přibylo vzruchu: Michálek dokonce dostal míč do brány, ale sudí už předtím odpískal faul na teplického brankáře.

Teplice se také pokoušely partii zdramatizovat, ale stejně jako v pondělním ligovém duelu s Ostravou se jejich střelci neprosadili. Útočník Veverka nastřelil břevno, na druhé straně selhal v ideální pozici střídající Jarolím, který z úrovně penalty mířil nad. Na bezbrankové remíze už nic nezměnil ani teplický Ljevakovič po spolupráci s Doškem dvě minuty před koncem.

Plzeň v Příbrami pohlídala postup
Lépe začali zápas hosté, kteří využívali silné pětičlenné zálohy, do níž se vrátil Horváth, zatímco Středočeši se pouštěli do útočení jen ojediněle.

Obava z inkasované branky a tím vzdálení případného postupu hrála v hlavách příbramských hráčů velkou roli. Jak už to ale bývá, nakonec to byl právě domácí tým, který se ocitl v 21. minutě v první šanci na změnu skóre, jenže Huňův lob z trestného území brankář Ticháček s potížemi chytil. Domácí kapitán tím ale nastartoval alespoň ofenzivnější pojetí svého mužstva, které vyvrcholilo Huňovou ránou do plzeňského břevna. Krátce předtím mohli Příbramští také inkasovat, ovšem Limberský jen orazítkoval tyč.

Až v druhém poločase definitivně nasadili domácí fotbalisté k ofenzivní snaze a dostávali Plzeň do stále větších potíží. Měli i slibné možnosti, Tomáš Pilík se ale o šanci skórovat připravil sám nepřesným zpracováním.

V době, kdy se domácí nápor vrcholil a sliboval dramatický závěr, přišlo náhlé rozhodnutí. V 71. minutě se dostal ke zpětné přihrávce před branku Petržela a prostřelil plzeňského odchovance Krbečka v příbramské brance.

Domácí se sice nevzdali, hned po rozehrání pálil nebezpečně Pilík, ale neuspěl a naděje příbramských hráčů na postup se definitivně ztratily.

Vstřelit tři branky do soupeřovy sítě bylo nad jejich síly. Nic na tom nezměnilo ani to, že v závěru Tarczal alespoň vyrovnal na konečných 1:1.