V osmifinále poháru Boleslav remizovala v Plzni

19:39
PLZEŇ - Fotbalisté Mladé Boleslavi v úvodním utkání osmifinále Poháru České pošty remizovali 1:1 v Plzni a drží naději na postup a obhajobu prvenství. V souboji posledních dvou vítězů tuzemské pohárové soutěže se ujali vedení hosté po gólu Ščuka, za domácí vyrovnal Wágner. Odveta se hraje za týden v Mladé Boleslavi.

Plzeň - Mladá Boleslav foto: ČTK

Plzeň nastoupila s Čechem v brance a dalšími šesti změnami v sestavě oproti vítěznému víkendovému utkání na Spartě. Také mladoboleslavský trenér Koubek vyměnil v základní jedenáctce pět hráčů z ligového zápasu se Slavií.

Aktivněji začali překvapivě hosté a v úvodní desetiminutovce se nastěhovali na útočnou polovinu. V největší šanci se ocitl explzeňský Fillo, který se po Marešově šikovném vysunutí ocitl tváří v tvář Čechovi, ale neprostřelil ho a následnou dorážku vykopl na brankové čáře dobře postavený Čišovský.

Domácím viditelně scházel mozek záložní řady Horváth, přesto se díky zlepšeným kombinacím ve středu hřiště postupně dostali do hry. Akce se střídaly na obou stranách a Čecha v 18. minutě pořádně protáhl ranou z voleje k pravé tyči Janíček.

Plzeň - Ml. Boleslav 1:1

Branky: 57. Wágner - 47. Ščuk. Rozhodčí: Orel. ŽK: Trapp - Kysela, Ščuk, Štohanzl. Diváci: 4200.

Plzeň: Čech - Rajtoral, Čišovský (54. Limberský), Ševinský, Řezník - Trapp - Berger (62. Petržela), Kolář, Ďuriš, Hora (79. Pilař) - Wágner. Trenér: Vrba.
M. Boleslav: Šeda - Kysela, Rolko, Dimitrovski, Šírl - Ščuk, Janíček, Štohanzl (90. Kalina) - Zahustel (75. Chramosta), Mareš (86. Táborský), Fillo. Trenér: Koubek.

O šest minut později musel být v permanenci i brankář Boleslavi Šeda, jenž tentokrát nahradil tradiční jedničku Millera, Ďuriš ovšem po Kolářově centru hlavičkoval pouze do břevna. V závěru první půle postupoval po zaváhání mladoboleslavské obrany ze strany sám na branku Ďuriš, příležitost ke střele ale prováhal.

Po přestávce hosté na hřiště doslova vlétli a dostali Plzeň pod tlak. Kyselovu ránu zpoza šestnáctky ještě Čech vyrazil, v 47. minutě se ale po rohovém kopu na zadní tyči nadvakrát prosadil Ščuk.

Domácí probralo až zranění Čišovského a s tím spojené chvilkové přerušení hry. V 57. minutě po levé straně unikl Hora, jeho centr propadl do pokutového území Boleslavi, kde si udělal prostor Wágner a svým prvním soutěžním gólem za Viktorii vyrovnal.

Kouč Vrba postupně poslal na trávník tradiční tahouny Limberského, Petrželu a Pilaře. Spolehlivě pracující mladoboleslavská defenziva ale Plzeň do větších střeleckých příležitostí nepouštěla a naopak po rychlých brejcích hosté několikrát nebezpečně vypálili ze střední vzdálenosti.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

V posledních minutách utkání měli sice hráči Viktorie územní převahu, jejich snaha o zakončení však narážela na pevnou obrannou hráz Boleslavi, která si tak do odvety odváží nadějný výsledek.

"Bylo to velmi kvalitní a pohledné utkání se spoustou šancí. Logicky tam bylo z mého pohledu až moc chyb v obraně na obou stranách. Těší mě, že jsme byli Plzni vyrovnaným soupeřem," zhodnotil zápas trenér Mladé Boleslavi Miroslav Koubek. "Musíme si však přiznat, že Plzeň nenasadila svou obvyklou jedenáctku. Jsme teprve v poločasu pohárového duelu. Dali jsme venku gól, což je příznivé," dodal.

Naopak kouč Plzně Pavel Vrba byl z výkonu svého týmu zklamán. "S výsledkem i předvedeným výkonem nemohu být spokojen. Naše přechodová fáze byla pomalá a těžkopádná. Čekal jsem, že se budeme více prosazovat v koncovce," kritizoval. "Výsledek je pro nás po průběhu zápasu vlastně svým způsobem přijatelný. Věřím, že v tom druhém utkání budeme aktivnější," dodal.

Zároveň věří, že zranění Čišovského nebude vážné. "Čišovského koleno by snad mohlo být jenom naražené. Jel do nemocnice a čeká ho odborné vyšetření," dodal.