Kane znovu odvrátil konec Chicaga, o finalistovi rozhodne sedmý zápas

8:30aktualizováno  10:57
LOS ANGELES - Hokejisté Chicaga se ve druhém zápase za sebou vyhnuli vyřazení, když zvítězili v šestém utkání finále Západní konference na ledě Los Angeles 4:3 a srovnali stav série na 3:3. Vyrovnané utkání, v němž se čtyřikrát překulilo vedení ze strany na stranu, rozhodl v 57. minutě svým druhým gólem v zápase Patrick Kane, nejlepší hráč večera.

V semifinálovém boji Stanley Cupu si Chicago vynutilo rozhodující sedmý zápas. foto: ČTK

"Člověk se snaží v klíčových chvílích vzít zodpovědnost na sebe. Ale nejsem sám. Máme spoustu skvělých hráčů, kteří to dělají taky. Když dojde řada i na vás, je vždy zábava, že týmu taky pomůžete," řekl Kane, který byl loni vyhlášen nejužitečnějším hráčem play off.

Chvíle pětadvacetiletého útočníka přišly v pravý čas. V posledních dvou zápasech, v nichž Chicago odvracelo konec sezony, si připsal sedm bodů (2+5).

Drama vrcholilo v poslední třetině, ve které oba týmy přišly o jednobrankový náskok. Kings otočili z 1:2 na 3:2 díky gólům z mezikruží, které vstřelili Drew Doughty a Alec Martinez. Od postupu do závěrečného boje o Stanleyův pohár dělilo kalifornský klub devět minut, jenže pak si vzal hlavní slovo Kane.

Nejdříve po jeho elegantní bekhendové přihrávce srovnal Duncan Keith a následně obkroužil s pukem na holi útočné pásmo a z levého kruhu prostřelil chumel hráčů před brankářem Jonathanem Quickem. Kings v utkání inkasovali dva rychlé góly dvakrát. V prostřední části je o vedení 1:0 připravili během 97 sekund Kane a Ben Smith, jehož nahození zpoza branky si Quick betonem nešťastně srazil do vlastní sítě.

Hrozila bitka gólmanů

"Jsem frustrovaný, ale rychle se přes to přenesu. Nepovedlo se nám dvakrát uzavřít sérii, ale věřím, že třetí šanci už příště nezahodíme," uvedl brankář Los Angeles, který se po druhé třetině dostal do slovní přestřelky s protějškem Coreym Crawfordem. Nelíbilo se mu, jak do něho najel útočník Andre Shaw, což dal před střídačkou Chicaga najevo, načež ho Crawford vyzval k bitce. Oba kohouty nakonec oddělili čároví rozhodčí.

O postupujícím se definitivně rozhodne v neděli v Chicagu, v jehož kádru je poslední český zástupce v letošním play off Michal Rozsíval. Obhájce Stanley Cupu by rád doma dokonal obrat v sérii a doplnil ve finále New York Rangers, ale čeká ho ještě těžká práce. Los Angeles má totiž s rozhodujícími zápasy zkušenosti, když obě předchozí série uzavřel venku právě v utkání číslo sedm.

Sestřih z utkání Los Angeles - Chicago

"Mezi oběma týmy není velký rozdíl, ve finále to rozhodují na konci skvělé akce. Líbilo se mi, že jsme se nepoložili po tom ošklivém gólu Smithe a že jsme bojovali. To dělaly oba mančafty," uvedl trenér Kings Darryl Sutter. "Ale měli bychom být tvrdší v našem obranném pásmu, rychleji k nim přistupovat. Takoví jsme dnes nebyli. Příště musíme předvést to nejlepší, co v nás je," podotkl Martinez.

A to si moc dobře uvědomují i v kabině Chicaga. "Víme, že soupeř má odolný tým a že už venku dvakrát v rozhodujícím zápase vyhrál. Bude to těžký zápas a připravíme se na něj. Je nám jasné, že do toho dají vše," prohlásil hrdina Blackhawks Kane.

Semifinále play off NHL: Západní konference - 6. zápas

Los Angeles - Chicago 3:4 (1:0, 0:2, 2:2)
Branky: 18. King, 46. Doughty, 48. Martinez - 22. a 57. P. Kane, 23. Smith, 52. Keith. Střely na branku: 29:25. Diváci: 18.471. Stav série: 3:3.