V motocyklové GP San Marina bodovali Kornfeil a Popov

12:40aktualizováno  19:16
MISANO - Ve Velké ceně San Marina bodovali oba čeští motocyklisté v kubatuře do 125 ccm. Jakub Kornfeil skončil na 12. místě. Miroslav Popov, který startoval díky divoké kartě, dojel hned za ním a v šampionátu získal body poprvé v kariéře. Karel Abraham v královské třídě MotoGP obsadil 12. místo a po dvou nedokončených závodech rovněž bodoval.

Karel Abraham. foto: ČTK

Potřetí v sezoně vyhrál závod MotoGP obhájce titulu Španěl Jorge Lorenzo, na kterého český jezdec ztratil 40,5 vteřiny. Druhý dojel další Španěl Dani Pedrosa, třetí byl vítěz kvalifikace a tří předchozích Grand Prix Australan Casey Stoner.

"Nebyl to špatný závod, ale mrzí mě, že mi ujel Hector Barberá, který skončil devátý," uvedl v tiskové zprávě Abraham, který se po startu z 12.

místa propadl až na poslední sedmnáctou příčku. Ještě v prvním kole se ale dokázal posunout vpřed. "Předjel jsem několik jezdců, ale potom jsem málem spadl a zase ztratil. Takže jsem musel předjíždět znovu," dodal.

První body pro Popova

Ve stopětadvacítkách ve dvanáctém závodu sezony vybojoval sedmé vítězství Nicolás Terol, který v dramatickém dojezdu porazil o 22 tisícin sekundy Francouze Johanna Zarka. Španělský jezdec díky triumfu zvýšil své vedení v šampionátu právě před Zarkem na 31 bodů.

Osmnáctiletý Kornfeil dojel do cíle se ztrátou přes 31 sekund na Terola.

Šestnáctiletý Popov, který po vydařené kvalifikaci startoval z šesté pozice, byl o sekundu pomalejší než jeho krajan.

První body si Popov připsal při třetím startu v šampionátu. Premiéru si odbyl letos na jiné italské trati v Mugellu, kde obsadil 19. místo. Ve Velké ceně v Brně byl o dvě příčky lepší.

"Jsem hrozně šťastný. Pro mě je to sen, který se stal skutečností," uvedl Popov v tiskové zprávě. "Jako vždy se mi nepodařilo dobře odstartovat, věděl jsem ale, že udržím dobré tempo. Mohl jsem tak zlepšit svou pozici a bojovat o desáté místo. Bohužel dvě kola před cílem jsem viděl Moncaya jet trochu stranou, takže jsem přejel na vnitřek, a když jsem pak otočil plynem, málem jsem spadl," dodal český jezdec.

Ve třídě Moto2 potvrdil španělskou dominanci vítězstvím Marc Márquez. Druhý dojel lídr průběžného pořadí Stefan Bradl z Německa.