V Montrealu plály emoce, Plekanec zničil sen Capitals o rekordu

11:23
MONTREAL - Otázka, kterou řešilo v posledním měsící celá NHL, je zodpovězena. Rekordní vítěznou sérii Washingtonu Capitals zastavili dnes v noci hokejisté Montrealu, respektive gól českého útočníka Tomáše Plekance osm sekund před koncem prodloužení. Gólová přestřelka (6:5) měla ovšem pro poražený celek hodně hořkou příchuť.

Bruce Boudreau se dohaduje s hlavním rozhodčím, proč neuznal Ovečkinův gól. foto: Reuters

14 zápasů v řadě. Tolikrát odcházeli hokejisté z hlavního města USA z ledu jako vítězové. Naposledy prohráli Ovečkin a spol. 12. ledna s Tampou (4:7). Až do dnešního zápasu na ledě nejúspěšnějšího týmu historie Montrealu Canadians. Ale byla to hodně, hodně krutá porážka.

MONTREAL - WASHINGTON 6:5 PO PRODLOUŽENÍ:

"Bod by byl za jiných okolností cenný, ale my jsme tady chtěli dokázat něco speciálního. Zvláště když chyběl jen kousek k nájezdům," litoval po zápase viditelně unavený kouč "Caps" Bruce Boudreau. Co měl na mysli? Pokud by Washington vyhrál, vyrovnal by druhou nejdelší vítěznou sérii historiie NY Islanders. Ostrované v sezoně 1982/83 vyhráli 15 zápasů v řadě (nejdelší sérii předvedli v roce 1993 hokejisté Pittsburghu, 17 zápasů).

Ale pěkně po pořádku. Zápas v Bell Centre byl skutečnou hokejovou lahůdkou. Domácí šli do vedení již ve 31. vteřině zásluhou Scotta Gomeze. Hosté však následně vyrovnali. Na konci první třetině sundal tvrdou střelou Mike Green obránce Montrealu Joshe Gorgese. Toho sice několik minut dávali do kupy lékaři, domácí hromotluk by ale měl být v pořádku. "Puk jej naštěstí trefil jen do helmy, ještě je tam vidět pořádná díra. Měl štěstí," uklidnil po zápase fanoušky generální manažer kanadského klubu Pierre Gauthier.

Zraněný obránce Josh Gorges.

Jako by Greenova dělovka domácí nakopla. Ve 33. minutě byl stav zápasu již 4:2, také zásluhou slepených gólů Metropolita a Lapierreho, které od sebe dělilo jen 12 vteřin.

VÝKLAD PRAVIDEL

Podle pravidla NHL číslo 69.9 nemůže rozhodčí uznat branku, kterou hráč docílí tím, že dotlačí puk i s brankářem do sítě. Ovečkin ovšem najel jen do obránce Halla Gilla, až ten následně spadl na vlastního brankáře. Sudí navíc nevyužili pomoci videa.

Oba góly již inkasoval José Theodore, který za stavu 1:2 vystřídal českého mladíka Michala Neuvirtha. O dvě minuta nastala situace, která s největší pravděpodobností rozhodla o osudí zápasu.

To z mezikruží tvrdě vypálil Mike Knuble a puk se dostal pod nohy obrovitého beka Halla Gilla. Do toho tvrdě najela raketa jménem Alexander Ovečkin, Gill se svalil na brankáře Price, pod kterým proklouznul puk do sítě. Sudí nejdříve uznali, po vzájemné konzultaci mezi sebou ale bez dalšího vysvětlení své rozhodnutí změnili.

Bruce Boudreau se dohaduje s hlavním rozhodčím, proč neuznal Ovečkinův gól.

K obrovské nevoli hostující lavičky. Zvláště, když se nejednalo o faul, jelikož Ovečkin ani nebyl za nájezd do Gilla vyloučen. "Nechci to komentovat, ale myslím, že kdo to viděl, tak je mu to jasné," řekl k situaci sám Ovečkin.

Montreal navíc vzápětí odskočil na 5:2, když se poprvé v zápase trefil český útočník Tomáš Plekanec. Že vám to něco připomíná? Ano, také v nedělním zápase s Pittsburghem prohrával Washington při vstupu do poslední třetiny o tři branky - VÍCE ZDE!

NEUZNANÝ GÓL WASHINGTONU ZE 35. MINUTY:

A stejně jako o víkendu, také nyní Ovečkinova parta dokázala ztrátu vymazat. Vyrovnání se dočkali fanoušci "Caps" 18,6 sekundy před závěrečnou sirénou, když svůj hattrick završil Brooks Laich. Tentokrát ale Washington v prodloužení obrat nezavršil, naopak po zaváhaní obrany se 8 vteřin před jeho koncem trefil podruhé v zápase Tomáš Plekanec a rázně tak utnul vítěznou sérii svěřenců Bruce Boudreaua.

Každá série jednou končí, dobrá zpráva pro české fanoušky na závěr: do pohody se po slabším období opět dostává nejproduktivnější Čech v soutěži Plekanec.

NOČNÍ VÝSLEDKY

New Jersey - Philadelphia 2:3 v prodl. (2:1, 0:1, 0:0 - 0:1)
Branky: 1. Zajac, 9. R. Niedermayer - 9. Asham, 34. Carter, 44. Gagne. Střely na branku: 23:15. Diváci: 5.580.

NY Rangers - Nashville 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
Branky: 30. Prospal - 18. Tootoo, 37. Wilson. Střely na branku: 38:36. Diváci: 13.128.

Columbus - San Jose 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Branky: 14. Nash, 29. Voráček, 60. Vermette (Hejda). Střely na branku: 21:40. Diváci: 15.234.

Pittsburgh - NY Islanders 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)
Branky: 31. a 55. Kunitz, 38. Malkin - 50. Nielsen. Střely na branku: 28:38. Diváci: 16.980.

Minnesota - Phoenix 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)
Branky: 5. Latendresse (Havlát, Židlický), 58. Havlát - 13. Hanzal (Průcha, Vrbata), 23. Lombardi, 46. Vrbata (Hanzal). Střely na branku: 31:31. Diváci: 18.178.

Colorado - Atlanta 4:3 v prodl. (1:1, 0:1, 2:1 - 1:0)
Branky: 10. Clark, 49. Stewart, 55. Durno, 61. Cumiskey - 9. Bergfors, 26. Little, 45. Antropov. Střely na branku: 35:36. Diváci: 11.644.

Montreal - Washington 6:5 v prodl. (1:1, 4:1, 0:3 - 1:0)
Branky: 39. a 65. Plekanec, 1. Gomez, 21. Pyatt, 33. Metropolit (Hamrlík), 33. Lapierre - 7., 50. a 60. Laich (na první Fleischmann), 22. Backström, 41. Green. Michal Neuvirth odchytal za Washington 26 minut, z 14 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 85,7 procenta. Střely na branku: 39:38. Diváci: 21.273.

Anaheim - Edmonton 3:2 (1:0, 1:2, 1:0)
Branky: 14. a 36. Ryan, 49. Marchant - 27. Potulny, 35. Moreau. Střely na branku: 30:39. Diváci: 14.766.