Litvínov ukořistil důležité body proti Plzni

20:11aktualizováno  21:14
LITVÍNOV - Hokejisté Litvínova porazili ve 49. kole extraligy Plzeň 4:1, přestože jako první v duelu skórovali Západočeši. Verva se tak při porážce obhájce prvenství Třince se Spartou přiblížila k desáté příčce na pět bodů.

Litvínov - Plzeň. foto: ČTK

První šance utkání přišla až v šesté minutě a hned mohla být gólová. Černošek vystihl chybnou rozehrávku a řítil se sám na gólmana Svobodu, svou šanci však neproměnil. Napodobili ho i mladíci Smolka se Šrámkem, kteří doráželi z bezprostřední blízkosti, ale plzeňský brankář se blýskl třemi skvělými zákroky.

Litvínov - Plzeň 4:1

Branky a nahrávky: 36. Černý (Kubát, V. Hübl), 38. Majdan (Frolík, Trávníček), 42. Ručinský (Jenáček, Trávníček), 60. V. Hübl - 35. Duda (Jan Kovář). Rozhodčí: Homola, Šindler - Bejček, Charvát. Vyloučení: 6:9, navíc Trávníček (Litvínov) 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 4350.

Hosté prověřili Volkeho až v deváté minutě, kdy střílel Dvořák, ale litvínovský brankář se rychle přemístil ke své levé tyčce a šanci zneškodnil. Následovala rozmíška mezi bijci Brejčákem a hostujícím Frolem, ale rozhodčí je včas odtrhli od sebe a oba borci si šli na dvě minuty zchladit hlavy za katr. V závěru první části Frolo bekhendem vyhazoval puk, na který si na modré čáře počkal Kratěna, ale při zakončení neměl potřebný klid. I proto skončila první třetina bez branek.

Ve 23. minutě Kubát vyslal puk na Svobodu, ten chvilku nevěděl kde ho najít, ale poté ho našel pod svou výstrojí. V polovině utkání se Frolík uvolnil na modré a vydal se vstříc Svobodovi, bekhendovým blafákem ale bohužel pro domácí neuspěl. A tak na druhé straně otevřel skóre šťastným bekhendovým pokusem Duda a poslal hosty do vedení.

Z toho se však radovali pouhých 37 vteřin, kdy se Vervě podařilo vyrovnat zásluhou Černého, jenž se prosadil rovněž bekhendem. A bez vteřiny za dvě minuty přišel i vedoucí gól domácích z hole Majdana, který napálil kotouč tvrdě bez přípravy a Svoboda se stihl pouze ohlédnout.

Severočechům jednobrankové vedení nestačilo a tak vlétli na Indiány i ve třetí dvacetiminutovce. Po 75 vteřinách hry zvýšil skóre Ručinský, který pohodlně skóroval po Jenáčkově krásné přihrávce před prázdnou branku. Verva byla při chuti, ale Lukeš přečíslení tří proti jednomu vyřešil sobecky střelou a vůbec netrefil branku.

Litvínov má naději na předkolo

V 56. minutě byli hosté blízko snížení, když si Volke srazil nahozený kotouč do vlastní branky, ale zachytil ho ještě na brankové čáře. O minutu později nejprve Trávníček nevyužil svou šanci a poté zboural Havlíčka, který po silném nárazu sotva doklouzal na střídačku. Litvínovský forvard za svůj čin k nelibě Plzeňských vyfasoval pouze desetiminutový trest.

Indiáni poté měli možnost přesilové hry, ještě k tomu odvolali brankáře, ale ani to jim ke vstřelení branky nepomohlo. Naopak ještě inkasovali z hole Hübla a tak si Litvínov připsal důležité tři body, které mu stále dávají naději na předkolo play off.

Výsledky 49. kola hokejové extraligy

HC Oceláři Třinec - HC Sparta Praha 2:5 (1:2, 0:3, 1:0)
Branky a nahrávky: 20. Polanský (Kůrka, Varaďa), 59. Kůrka (Varaďa, Ostřížek) - 17. Broš (Sersen), 20. S. Treille (Foster, Y. Treille), 24. Bližňák (I. Rachůnek, D. Kočí), 27. Ton (Pacovský), 28. I. Rachůnek. Rozhodčí: Polák, Šír - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 5:10, navíc Hrabal (Třinec) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 2297.

Rytíři Kladno - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 3:4 SN (2:2, 0:0, 1:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 2. Látal (Eberle, Pavlů), 10. Posmyk (Dragoun, Látal), 41. Lukáč (Dragoun) - 13. Havíř (Buchtele, Radil), 15. Radil (Havíř, Buchtele), 44. Kolář I z trestného střílení, rozhodující nájezd Kolář I. Rozhodčí: Hribik, Kalivoda - Lhotský, Jiří Svoboda. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 2690.

PSG Zlín - HC Energie Karlovy Vary 2:3 v prodloužení (0:0, 1:0, 1:2 - 0:1)
Branky a nahrávky: 28. Holík (Leška), 42. Čajánek (Tesařík, Důras) - 44. Pech (Gawryletz, Gřegořek), 46. Kumstát (Pech), 64. Gřegořek (Gawryletz, Pech). Rozhodčí: Baluška, Konc (oba SR) - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:2. Diváci: 3827.

BK Mladá Boleslav - HC Vítkovice Steel 4:3 (1:0, 3:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 6. D. Výborný (Mikulík, Tomas), 23. Tomas (Jiránek, Steiler), 28. Čutta (Tomas, Balaštík), 29. Bahenský (Vrbata, Hay) - 33. Szturc (Trnka, Štefanka), 36. Sloboda (R. Hruška, Pohl), 46. Burger (Pohl, J. Káňa). Rozhodčí: Fraňo, Hodek - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 4:9. Využití: 1:1. Diváci: 3370.

HC Mountfield České Budějovice - HC Kometa Brno 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 38. T. Svoboda (Divíšek), 45. Holec (Petrovický, Erat), 50. Kováčik (Dlouhý, L. Čermák). Rozhodčí: Jeřábek, Minář - Bláha, Kostka. Vyloučení: 3:7. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 4805.