V 9. etapě Vuelty kraloval Gilbert. Přespurtoval lídra Rodrígueze

17:57
MADRID - Devátou etapu Vuelty vyhrál belgický cyklista Philippe Gilbert. V Barceloně přespurtoval Španěla Joaquima Rodrígueze, který díky druhému místu zvýšil svůj náskok v čele průběžného pořadí.

Gilbert na Tour de France foto: Reuters

Oba ujeli pelotonu v závěrečném krátkém stoupání na Montjuic, kde jako první dokázal odskočit Rodríguez. Gilbert se na něj však brzy dotáhnul a v cílové rovince 196,3 km dlouhé etapy ho jasně porazil. Třicetiletý Belgičan si tak připsal první letošní vítězství.

Pro Rodrígueze je však slušnou náplastí skutečnost, že se mu podařilo navýšit náskok na pronásledovatele v průběžném pořadí o dvacet vteřin.

Druhý muž letošní Tour de France Brit Chris Froome na něj ztrácí 53 sekund, třetí Alberto Contador zaostává o minutu a další Španěl na čtvrtém místě Alejandro Valverde má manko ještě o sedm vteřin větší.

Český cyklista Zdeněk Štybar dojel na 65. místě, František Raboň obsadil 146. příčku. V průběžném pořadí jim patří 62. a 162. pozice.