Slavia v Boleslavi dotahovala marně, padla 3:2

19:05aktualizováno  19:41
MLADÁ BOLESLAV - Fotbalisté Slavie v zápase 19. ligového kola v Mladé Boleslavi prolomili jarní střelecké trápení, dali první dva góly po zimní přestávce, přesto prohráli 2:3. Pražané dokázali dvakrát dotáhnout jednobrankovou ztrátu, na gól Ondřeje Zahustela z 71. minuty už ale nenašli odpověď. Boleslav vyhrála i třetí zápas na jaře a v tabulce se bodově dotáhla na Plzeň. Slavia čeká na tři body už šest kol.

Mladá Boleslav - Slavia. foto: ČTK

Ml. Boleslav - Slavia 3:2

Branky: 10. Kalina, 45.+3 Kúdela, 71. Zahustel - 45. Jarolím, 59. Blažek. Rozhodčí: Zelinka - Pelikán, Kocián. ŽK: Ščuk, Chramosta, Šírl, Kalina, Rolko, Mareš - Blažek, Cicman, Latka. Diváci: 4350.

Mladá Boleslav: Miller - Kalina, Janíček, Rolko, Šírl - Ščuk, Kúdela - Zahustel (78. Mareš), Kulič (89. Štohanzl), Fillo - Chramosta (90. Kysela).
Slavia: Čontofalský - Nitrianský, Latka, Cicman, Čonka - Blažek (85. Hubáček), Jarolím, Milutinovič, Trubila (81. Prošek) - Hurka (59. Böhm) - Škoda.

Domácí začali aktivně, od úvodu se nastěhovali na útočnou polovinu a v sedmé minutě Ščuk trefil ranou z osmnácti metrů tyč. Slávisté působili nekompaktně a brzy inkasovali. V desáté minutě Kulič před vápnem přihrál Kalinovi, ten si naběhl do pokutového území a překonal Čontofalského.

Po vstřelené brance se obraz hry začal měnit. Slavia zvýšila aktivitu, šance však měla naopak Mladá Boleslav. Ve 33. minutě po Šírlově centru propadl míč ke Chramostovi, který v pádu zblízka přestřelil.

Až o tři minuty později si Pražané připsali úvodní střelu na branku a ve 45. minutě se jim z první nebezpečnější akce povedlo srovnat. Po zmatcích v mladoboleslavské obraně od penaltového puntíku propálil hradbu těl Jarolím a Pražané slavili ligový gól po 238 minutách.

Inkasovaná branka ale Středočechy nepoložila. V nastaveném čase v prostoru u rohového praporku vybojovali standardní situaci, Kulič zahrál přímý kop na Kúdelovu hlavu a jarní střelec Mladé Boleslavi skóroval i ve třetím utkání po zimní přestávce.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

Druhá půle odstartovala nepříjemným střetem Zahustela s Latkou, po němž byli oba hráči ošetřováni, ale souboj si nakonec nevyžádal střídání. V 59. minutě Slavia podruhé v utkání dotáhla skóre. Domácí obrana zapomněla na Blažka, který střelou zády k brance skóroval.

Slavia nadále útočila, v 68. minutě střílel zajímavě ze střední vzdálenosti Milutinovič, ale gólman Miller si poradil a o tři minuty později šli domácí potřetí do vedení. Po rohu hlavičkoval do branky Zahustel. Mladá Boleslav mohla v 81. minutě zvýšit, sám před brankou stál Chramosta, ale trefil Čontofalského. Domácí pak prováhali ještě několik brejků, mrzet je to však nemuselo. Třetí jarní výhru už udrželi.

Další nedělní výsledky fotbalové Gambrinus ligy

Baumit Jablonec - Dynamo České Budějovice 1:1 (1:1)
Branky: 28. Lafata - 36. Řezníček. Rozhodčí: Matějek - Večeřa, Lakomý. ŽK: F. Novák, Haurdič - Řezníček, Krajčík. Diváci: 2861.

Sigma Olomouc - Viktoria Žižkov 2:1 (0:0)
Branky: 69. a 75. Varadi, - 81. Jurčo. Rozhodčí: Ardeleánu - Moláček, Slavík. ŽK: Hála, Ordoš - Milosavljev, Hílek, Šťastný. Diváci: 5547.