V bitvě o play off se Lvu nedaří. Ztratil i v Chanty-Mansijsku

16:41aktualizováno  21:25
CHANTY-MANSIJSK (Rusko) - Hokejisté Lva Praha prohráli v Kontinentální lize na ledě Jugry Chanty Mansijsk 2:4, přestože vedli už 2:0, a vyšli počtvrté za sebou bodově naprázdno. Český klub tak zůstává v boji o play off na osmém místě Západní konference jen o bod před Nižním Novgorodem a Doněckem.

Lev Praha - Slovan Bratislava. Michal Sersen ze Slovanu Bratislava (vlevo) a nová posila týmu Lev Praha Aleksandrs Niživijs (vpravo) foto: ČTK

Chanty-Mansijsk - Lev Praha 4:2 (0:1, 1:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 37. Glazačev (Pepeljajev, Skorochodov), 48. Ibragimov (Safronov, Děmagin), 58. Skorochodov (Glazačev, Trončinský), 60. Safronov (Krysanov) - 12. Klepiš (Vrána, Němec), 32. Krejčík (Birner). Rozhodčí: Anisimov, Bulanov - Koršak, Černyšjov. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. Diváci: 2600.

Chanty-Mansijsk: Masalskis - Pepeljajev, Grebeškov, Safronov, Ibragimov, Trončinský, Starosta, Putilov - Skorochodov, Magogin, Sitnikov - Krysanov, Glazačev, Děmagin - Buljanskij, Rybakov, Bočarov - Beljajev, Jacenko, Kuzmin. Trenér: Sergej Šepelev.
Lev Praha: Pöpperle - Němec, Lepistö, Hunkes, Krejčík, Porseland, Oystrick, Nakládal - Klepiš, Vrána, T. Rachůnek - Hossa, Novotný, Surový - Gynge, Karamnov, Sekáč - Řepík, Birner, Cipulis. Trenér: Václav Sýkora.

Po třízápasové sérii utkání venku čekají nyní Lva tři duely doma, z nichž první sehraje v sobotu proti Dinamu Minsk. V brance Lva se i přes porážky v Omsku (0:4) a v Astaně (1:5) postavil i potřetí za sebou Pöpperle. V úvodu byli i díky Rachůnkovu vyloučení aktivnější domácí, ale gólman Lva držel čistý štít. Naopak Lev svou první přesilovku v 12. minutě využil, při Bočarovově vyloučení se po Vránově přihrávce se trefil Klepiš.

Nejlepší střelec Lva si připsal už 20. gól v sezoně. V úvodu druhého dějství ujížděli Pražané v oslabení dva na jednoho, ale Vránova přihrávka na Klepiše neprošla. Lev se dočkal zvýšení ve 32. minutě, kdy při hře čtyř proti čtyřem po Birnerově vyhraném vhazování překonal Masalskise střelou od modré čáry obránce Krejčík. Jugra se vrátila do hry ve 37. minutě, kdy se prosadil z dorážky Glazačev. Po snížení domácí ožili a Lev čelil útokům.

Z důležitých zápasů jsme nezískali ani bod, litoval kouč Sýkora

Za hosty zahrozil ve třetím dějství nejdříve Klepiš a pak se Sýkorův tým neprosadil při trestu Buljanského. Naopak těsně před jeho vypršením fauloval Hossa a Ibragimov v přesilovce vyrovnal. Pak šel právě Ibragimov pykat, ale Lev svůj nápor nezužitkoval. V 58. minutě Jugra výsledek otočila i za přispění českého beka Trončinského, když na konci akce byl kanonýr Skorochodov a svou 22. brankou v sezoně zařídil týmu posun na osmé místo ve Východní konferenci.

Výsledek ještě dovršil 23 vteřin před koncem při power play Safronov. "Domácí vstoupili do zápasu dobře, měli šance, ale podržel nás brankář Pöpperle. Pak se hra srovnala a my jsme dali přesilovkový gól. Ve druhé třetině jsme přidali druhý, ale těsně před druhou pauzou jsme udělali chybu v obraně a soupeř snížil," hodnotil zápas trenér Lva Václav Sýkora. "Klíčový byl nakonec gól na 3:2, kdy jsme si špatně rozebrali protihráče," doplnil k rozhodující trefě.

Lev se bude snažit napravovat ztráty nyní doma proti Dinamu Minsk, Čerepovci a Čechovu. "Věděli jsme, že to je moc důležitý zápas. Všechny duely na tomto tripu pro nás byly důležité, ale bohužel jsme v nich nezískali ani jeden bod," dodal Sýkora. Základní část totiž zakončí jeho tým čtyřmi duely venku na ledě Slovanu Bratislava, Dinama Riga, Spartaku Moskva a Donbassu Doněck.

Další výsledky KHL

Barys Astana - Slovan Bratislava 2:4
Atlant Mytišči - Spartak Moskva 5:2
Dynamo Moskva - Petrohrad 1:2 (za domácí Kvapil 0+1)

14. Spartak Moskva 45 9 5 6 25 93:135 43
Poznámka: Týmy označené "x" mají jistý postup do play off. Na prvních dvou místech jsou vedoucí týmy divizí.