Užaslí tenisté o šílené bitvě. Vyhrát si zaslouží oba, tvrdí také Federer

10:52
LONDÝN - Jeden z dvojice tenistů John Isner a Nicolas Mahut dnes odejde z dvorce ve Wimbledonu poražen, tedy pokud se některému z nich maratonský duel, který trvá už od úterka, podaří ukončit.

Zápas Isner-Mahut. foto: Reuters

Podle šestinásobného vítěze turnaje Rogera Federera ze Švýcarska budou ale oba protagonisté vítězi. Američan hraje s Francouzem nevídané, rekordní utkání - jejich zápas začal v úterý a ve středu byl kvůli tmě přerušen za stavu 59:59 v pátém setu po deseti hodinách hry. Dnes je na programu dohrávka.

REKORDNÍ WIMBLEDON: ISNER S MAHUTEM HRÁLI A HRÁLI... A NEDOHRÁLI, ANI PO DESETI HODINÁCH - VÍCE ČTĚTE ZDE!

"Nemám slov," komentoval Federer vývoj utkání, které sledoval přikovaný k televizi jako všichni ostatní. "Tohle si nedokázal nikdo představit. Na jednu stranu bych chtěl být na kurtu a na druhou ne. Neumím si představit, jak se budou cítit po těle druhý den, za týden, za měsíc. Podávají ale heroický výkon a škoda, že není v tenise remíza a jeden musí prohrát. Ale já si myslím, že oba odejdou jako vítězové, protože to je úžasné."

S Federerem souhlasil i třetí nasazený Novak Djokovič. "Je to neuvěřitelné. Oba si zaslouží uznání a jsou vítězové," řekl Srb. "Možná se měli dohodnout a za stavu 50:50 hrát tie-break," dodal se smíchem. Jen pátý set zatím trvá sedm hodin a šest minut, k čemuž se dá najít mnoho přirovnání. Za tuto dobu třeba čtyřikrát oběhne planetu Zemi orbitální stanice.

VIDEO ZE ZÁVĚRU DUELU ISNER-MAHUT:

Loni Američanka Serena Williamsová potřebovala jen o hodinu víc, aby vyhrála všech sedm zápasů a získala titul. Brit Andy Murray o utkání Isnera s Mahutem řekl, že to je ukázka, proč je tenis jedním z nejnáročnějších sportů. Jedna z divaček měla při utkání jiný problém. "Hrajte, já mám hlídání dětí zajištěné jen do šesti hodin večer," zvolala během zápasu z hlediště.

"Já bych nemohla chodit, nemohla se hýbat," divila se Serena Williamová a k tlačenici v hledišti dodala: "Tam se člověk nemůže hnout a nikam si dojít, protože hned přijde o místo." Zápas se hraje na dvorci číslo osmnáct, který má kapacitu 720 diváků, ale v hledišti se jich tísnilo mnohem víc. "Centrkurt, centrkurt!" volali někteří, když byl zápas přerušen. Přáli si, aby byl duel přesunut, na centrálním dvorci je totiž osvětlení a zatahovací střecha, takže by tenisté nemuseli přerušovat...

To ale pravidla neumožňují a dohrávat se budě opět na osmnáctce. Zápas můžete sledovat od 16:30 v on-line reportáži na www.lidovky.cz/sport!

Měsíc bez starostí s BEBELO® Milk 2: Vyhrajte zásobu mléka pro miminko

Zajistěte svému miminku to nejlepší hned od začátku s BEBELO® Milk 2, které je pečlivě vyvinuté pro harmonický růst a vývoj vašeho dítěte. Mléko...