Úvodní slalom SP vyhrál Hirscher, Češi do 2. kola nepostoupili

14:30
LEVI (Finsko) - Úvodní slalom sezony Světového poháru ve finském Levi vyhrál obhájce celkového vítězství v seriálu Marcel Hirscher. Rakušan byl nejrychlejší v obou kolech a zaznamenal desáté pódiové umístění v seriálu ve slalomu za sebou. Z osmi posledních slalomů SP pětkrát vyhrál. Čeští lyžaři Kryštof Krýzl a Filip Trejbal nepostoupili do druhého kola.

Marcel Hirscher foto: ČTK/AP

Hirscher opět neměl konkurenci, do druhého kola odstartoval díky nejrychlejšímu času jako poslední a jeho jízda byla bezchybná. Naopak útok z druhého místa se nepodařil Němci Felixi Neureutherovi, který po prvním kole ztrácel na mistra světa Hirschera pouze 22 setin. V závěru trati chyboval, musel se vrátit do branky a skončil poslední ze slalomářů, kteří závod dokončili.

Druhý za Hirscherem, který bude útočit na třetí celkové vítězství v seriálu v řadě, skončil další rakouský slalomář Mario Matt. Na vítěze ztratil 62 setin, třetí místo obsadil nečekaně Nor Henrik Kristoffersen. Američan Ted Ligety, vítěz úvodního obřího slalomu v Söldenu, obsadil jedenácté místo a Hirscherovi přepustil vedení v průběžném hodnocení SP po dvou závodech.

Krýzl jízdu v prvním kole nedokončil, Trejbal se startovním číslem 69 ztratil na Hirscherův čas 1,99 sekundy a obsadil 45. místo.