Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

Ronaldo hattrickem otočil duel s Levante

23:28
BARCELONA - Fotbalisté Realu Madrid otočili zásluhou hattricku Cristiana Ronalda zápas s Levante a po vítězství 4:2 unikli v čele španělské ligy druhé Barceloně na rozdíl deseti bodů. Zaragoza zdolala Espaňol Barcelona 2:0 a v domácí soutěži triumfovala poprvé od poloviny října.

Real Madrid (Ronaldo) foto: Reuters

Levante je vedle Barcelony jediným týmem, který v této sezoně obral v lize Real o všechny body, a na své slavné vítězství 1:0 ze čtvrtého kola dalo vzpomenout hned v páté minutě. Na centr z přímého kopu nedosáhl bránící Sergio Ramos, naopak valencijský stoper Gustavo Cabral přesně hlavičkoval do sítě.

23. kolo

Betis Sevilla - Bilbao 2:1 (10. Castro, 90.+1 Nelson - 23. Martínez), Espaňol Barcelona - Zaragoza 0:2 (56. Da Silva, 90.+2 Juan Carlos), Málaga - Mallorca 3:1 (11. Fernández, 55. Toulalan, 69. Rondón - 4. Pereira), Vallecano - Getafe 2:0 (34. Michu, 64. Costa), Valencie - Gijón 4:0 (90.+1 a 90.+3 Jonás, 33. Feghouli, 73. vlastní Botía), Villarreal - Granada 3:1 (16. Ruben, 64. Valero, 73. vlastní César - 50. López), Real Madrid - Levante 4:2 (45. z pen., 50. a 57. Ronaldo, 66. Benzema - 5. Cabral, 63. Koné).

Hráči "Bílého baletu" si poté vypracoval drtivý tlak, míč ale posílali mimo tyče a gól Karima Benzemy chybně neplatil pro ofsajd. Madridský tým proto srovnal až těsně před pauzou; po ruce v pokutovém území následovala druhá žlutá karta pro Vicenteho Iborru a penaltu bezpečně proměnil Cristiano Ronaldo.

Portugalský kanonýr poté pět minut po přestávce tvrdou hlavičkou zvrátil skóre a dalekonosnou ranou sedm minut nato zvýšil na 3:1. Ve svém 22. ligovém utkání v sezoně nastřádal už 27 branek a v čele tabulky střelců má před druhým Lionelem Messiho z Barcelony čtyřgólový náskok.

Valencijský celek ještě zápas zdramatizoval brankou Koného, ale ligový lídr odpověděl vzápětí zásluhou Benzemova technického pokusu. Levante v roce 2012 ještě nezvítězilo, přesto zůstává v tabulce zásluhou výborného úvodu sezony čtvrté.

Poslední Zaragoza získala na hřišti Espaňolu Barcelona dlouho vzývané vítězství. Trápící se tým čekal na tříbodový zápas od 16. října dlouhých čtrnáct zápasů. V tom patnáctém však Real nasměroval k výhře v 56. minutě hlavičkou po rohovém kopu Paulo da Silva, na konečných 2:0 pojistil výsledek v nastaveném čase Juan Carlos Pérez.

Valencie v nabitém úvodu měsíce vypadla po výsledcích 1:1 a 0:2 v semifinále domácího poháru s Barcelonou a v lize remizovala se Santanderem a Atlétikem Madrid. Po čtyřech zápasech bez výhry si ale chuť spravila doma proti outsiderovi z Gijónu výsledkem 4:0.

Díky dvěma brankám Jonáse z nastavení, jednomu zásahu Feghouliho a vlastnímu gólu Botíi má Valencie na třetím místě tabulky osmibodový náskok před městským rivalem Levante, stejný počet bodů ztrácí na druhou Barcelonu.