Winter Classic ovládl Montreal. Pod otevřeným nebem bodoval i Plekanec

22:39
PRAHA - Hokejisté Montrealu vyhráli NHL Winter Classic pod otevřeným nebem na fotbalovém stadionu ve Foxborough nad domácím Bostonem 5:1. Dvě asistence si v týmu vítězů připsal Tomáš Plekanec, z vítězství se radoval i další český útočník Tomáš Fleischmann.

Max Pacioretty z Montrealu oslavuje gól svého spoluhráče Brendana Gallaghera. foto: Reuters

Zápas na Gillette Stadium, kde hrají klub amerického fotbalu New England Patriots a fotbalový klub New England Revolution, sledovalo 67.246 diváků. Ty zaskočil už po 74 sekundách David Desharnais, jenž dopravil do branky Bruins puk ze vzduchu.

Celkový pohled na Gillette Stadium.
Hráči Montrealu a Bostonu nastupují na hrací plochu.

Hosté z Montrealu zvýšili vedení po dvou minutách druhé třetiny, kdy Paul Byron doklepl do sítě zblízka volný puk. Třetí gól přidal v závěru druhé části Brendan Gallagher a oslavil tak ideálně návrat do sestavy Canadiens po sedmnáctizápasové pauze způsobené zraněním ruky. Po Plekancově přihrávce přes šířku kluziště poslal Max Pacioretty puk před branku, kde Gallagher baseballově překonal Tuuku Raska v brance Bostonu.

Raskův protějšek Mike Condon držel naději na to, že jako první gólman v historii Winter Classic vychytá nulu, do 44. minuty. V poslední sekundě druhé části se nováček v NHL blýskl zákrokem lapačkou při šanci Ryana Spoonera, ale proti teči Matta Beleskeyho ve třetím dějství už byl bezmocný.

Boston poté ožil a tlačil se za snížením o jednu branku, ale krátkodobé vzepětí Bruins utnul po brejku a přihrávce navrátilce Gallaghera kapitán Montrealu Max Pacioretty. Také na začátku této gólové akce byl český útočník Plekanec, jenž vybojoval puk v obranném pásmu. Skóre utkání poté uzavřel půldruhé minuty před koncem svou druhou brankou Byron.