Středa 17. dubna 2024, svátek má Rudolf

United ukončili trápení, Liverpool deklasoval Tottenham

19:54
BIRMINGHAM (Británie) - Fotbalisté Manchesteru United ukončili v anglické lize čtyřzápasovou sérii bez vítězství. Na hřišti Aston Villy vyhráli v 16. kole pohodlně 3:0 a posunuli se na osmé místo. Liverpool rozstřílel Tottenham 5:0 na jeho hřišti a na druhém místě díky lepšímu skóre předstihl Chelsea.

Danny Welbeck se spoluhráči. foto: Reuters

Svěřenci Davida Moyese v lize naposledy naplno bodovali 10. listopadu při výhře 1:0 nad Arsenalem, nedělní duel však Manchester United rozhodl rychle. V 15. minutě dorazil Danny Welbeck do branky míč, který předtím poslal Adnan Januzaj hlavou do tyče, za tři minuty navíc anglický reprezentant po kombinaci s Antoniem Valenciou skóroval podruhé.

16. kolo anglické fotbalové ligy

• Aston Villa - Manchester United 0:3 (15. a 18. Welbeck, 52. Cleverley)
  • Norwich - Swansea 1:1 (45.+4 Hooper - 13. Dyer)
  • Tottenham - Liverpool 0:5 (18. a 84. Suárez, 40. Henderson, 75. Flanagan, 89. Sterling).

O sobotních výsledcích čtěte ZDE.

Po přestávce výhru pojistil dělovkou zblízka Tom Cleverley. Do rozhodnutého zápasu tak mohl nastoupit skotský záložník Darren Fletcher, který nehrál od loňského prosince kvůli vleklým problémům se střevy. Posledních 11 minut za birminghamský tým odehrál útočník Libor Kozák, třebaže podle předpokladů ho měl z duelu vyřadit zlomený malíček na noze.

Nedařilo se Liverpoolu, ten na White Hart Lane prohrál šest svých předchozích duelů, tentokrát ale potvrdil své lepší postavení v tabulce a nakonec soupeře deklasoval. "Kohouty" poprvé pokořil v 18. minutě Luis Suárez, těsně před přestávkou přidal druhý gól Liverpoolu Jordan Henderson.

Čtvrt hodiny před koncem duelu zaznamenal premiérovou trefu za "Reds" dvacetiletý obránce Jon Flanagan, který poslal z voleje pod břevno Suárezův centr. Uruguayský kanonýr poté sám přehodil brankáře Huga Llorise a zvýšil na 4:0. V posledních osmi zápasech nastřílel Suárez 14 ze svých dosavadních 17 ligových tref a pořadí střelců vede o čtyři branky před Sergiem Agüerem z Manchesteru City.

Další debakl Tottenhamu po nedávném výprasku 0:6 s Manchesterem City uzavřel minutu před koncem Raheem Sterling.

Poslední souboj nedělního programu měli na svědomí fotbalisté Norwiche a Swansea. Jejich dosavadní čtyři utkání v Premier League nabídla v průměru pět branek, ale v tomto vzájemném souboji byly k vidění jen dva zásahy. Díky lobu otevřel skóre po třinácti minutách útočník velšského týmu Nathan Dyer, za domácí odpověděl vydařenou střelou z dálky Gary Hooper, který stanovil konečné skóre 1:1.