Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch

United si poradili s Evertonem a ligu vedou o 12 bodů

19:12
MANCHESTER - Fotbalisté Manchesteru United zvýraznili své vedení v anglické lize. V 26. kole porazili Everton 2:0 a na druhého městského rivala a obhájce titulu City mají v tabulce už dvanáctibodový náskok.

Manchester United - Everton. Valencia v souboji s Pienaarem. foto: Reuters

Nedělní výsledky

Aston Villa - West Ham United 2:1 (74. Benteke z pen., 78. N'Zogbia - 87. vlastní Westwood), Manchester United - Everton 2:0 (13. Giggs, 45.+1 Van Persie).

Skóre otevřel devětatřicetiletý veterán Ryan Giggs, který se v lize trefil ve 23. sezoně za sebou. Jako jediný hráč také skóroval ve všech 21 ročnících Premier League.

Velšký záložník na stadionu Old Trafford skóroval ve 13. minutě po přihrávce nizozemského útočníka Robina van Persieho. Nejlepší ligový střelec soutěže pak v nastavení prvního poločasu sám pojistil vedení devatenáctou brankou v ročníku.

United vyhráli posedmé z posledních osmi ligových zápasů a zvládli generálku na středeční úvodní osmifinále Ligy mistrů s Realem Madrid.