United remizovali s Chelsea. Bod zachránil v nastavení Van Persie

19:20
MANCHESTER/PRAHA - Fotbalisté Manchesteru United remizovali v utkání 9. kola anglické ligy s Chelsea 1:1. Za domácí ve čtvrté minutě nastavení vyrovnal Robin van Persie. Český brankář ve službách „Blues“ Petr Čech do zápasu nezasáhl. Newcastle otočil duel na půdě Tottenhamu a zvítězil 2:1. Obrat načal střídající Sammy Ameobi, který skóroval po šesti vteřinách na hřišti. Jeho tým poprvé v sezoně vyhrál venku.

Rafael Da Silva v obležení obránců Chelsea foto: Reuters

Na straně Manchesteru nenastoupili v útoku suspendovaný Wayne Rooney ani Falcao, Chelsea se musela obejít bez nedoléčeného Diega Costy. Ke 350. duelu v dresu „Blues“ tak naskočil Didier Drogba.

A právě reprezentant Pobřeží slonoviny otevřel v 53. minutě skóre, když si naskočil na Fábregasův rohový kop a hlavou překonal gólmana De Geu. Drogba se trefil v Premier League poprvé od března 2012, Fábregas si připsal již osmou asistenci v sezoně.

Ve čtvrté minutě nastavení byl po druhé žluté kartě vyloučen obránce hostů Ivanovič. Chvíli nato rozehráli United rohový kop, Fellainiho hlavičku gólman Courtois sice vyrazil, z dorážky se však prosadil nizozemský reprezentant Van Persie a svým třetím gólem v sezoně rozhodl o zisku cenného bodu pro svůj tým.

Tottenham měl v prvním poločase herní převahu a do šaten šel s vedením 1:0, když se v 18. minutě trefil Emmanuel Adebayor. Kouči „Strak“ Alanu Pardewovi se ale povedlo střídání. Do druhého dějství nasadil Ameobiho a ten po šesti vteřinách vyrovnal. Dvaadvacetiletý útočník vstřelil svůj první gól v Premier League, stejně jako Ayoze Pérez, jenž v 58. minutě rozhodl o vítězství Newcastlu po přesném Cabellově centru.

Zvolte jméno roku 2024 a vyhrajte Nutrilon a Hami v celkové hodnotě 130.000 Kč

Každý týden můžete získat zajímavé balíčky od značek Nutrilon a Hami v celkové hodnotě 130.000 Kč. Hrajte s námi a získejte hlavní výhru, balíček s...