United pokazili Fergusonovi 70. narozeniny porážkou

16:10aktualizováno  18:29
LONDÝN - Fotbalisté Manchesteru United pokazili svému trenérovi Alexi Fergusonovi dnešní 70. narozeniny šokující porážkou 2:3 s posledním Blackburnem. "Rudí ďáblové" tak zůstali v tabulce Premier League o skóre druzí za městským rivalem City, který hraje zápas 19. kola v Sunderlandu v neděli. Doma dnes nebodovala ani Chelsea a po porážce 1:3 s Aston Villou vypadla z první čtyřky.

Manchester United. foto: Reuters

O pět gólů na Old Trafford se postarali pouze tři hráči. První dva vstřelil nigerijský útočník Blackburnu Yakubu, jenž se nejprve v 16. minutě prosadil z pokutového kopu a šest minut po přestávce zvýšil.

Jeho druhá branka Manchester probrala a favorit díky Dimitaru Berbatovovi brzy vyrovnal. Bulharský útočník, jenž v pondělí nastřílel hattrick Wiganu, se trefil v 52. a 62. minutě.

PL - 19. kolo:

Manchester United - Blackburn 2:3 (52. a 62. Berbatov - 16. z pen. a 51. Yakubu, 80. Hanley), Chelsea - Aston Villa 1:3 (23. Drogba z pen. - 28. Ireland, 83. Petrov, 86. Bent), Norwich - Fulham 1:1 (90.+4 Jackson - 7. Sá), Stoke - Wigan 2:2 (77. Walters z pen., 84. Jerome - 45. Moses, 87. Watson z pen.), Swansea - Tottenham 1:1 (84. Sinclair - 44. Van der Vaart).

Místo očekávaného obratu skóre však přišel pro domácí šok a vítězný gól hostů, který po rohu hlavičkou zblízka vstřelil deset minut před koncem řádné hrací doby Grant Hanley.

Po třech remízách 1:1 za sebou toužila po plném bodovém zisku Chelsea, ale nakonec vyšla naprázdno. Domácí sice poslal do vedení z penalty ve 23. minutě svým 150. gólem v dresu "Blues" Didier Drogba, už pět minut nato ale překonal Petra Čecha v domácí brance Stephen Ireland.

V druhém poločase trefil Fernando Torres z dvaceti metrů břevno, ale góly stříleli hosté. Brankami z 83. a 86. minuty šokovali Stamford Bridge Stilian Petrov a Darren Bent a zajistili Aston Ville první výhru na stadionu Chelsea od roku 2002.

Chelsea je až pátá

Svěřenci trenéra Andrého Villase-Boase klesli na páté místo tabulky za Arsenal, jenž porazil v londýnském derby 1:0 Queens Park Rangers. Obraně nováčka soutěže v čele s brankářem Radkem Černým se dařilo držet bezbrankový stav pouze do 60. minuty, v níž proměnil jednu z mnoha šancí nejlepší střelec sezony Robin van Persie.

Arsenal, v jehož dresu odehrál posledních dvacet minut Tomáš Rosický, se díky 17. gólu svého kapitána dostal na čtvrté místo dva body před Chelsea a tři za Tottenham. Spurs neudrželi vedení na hřišti Swansea a po vyrovnávací brance Scotta Sinclaira z 84. minuty remizovali 1:1. Na vedoucí duo tak v současnosti nejlepší londýnský celek ztrácí šest bodů a oproti United má utkání k dobru.