Týmovou časovku na úvod Vuelty vyhrála ve Francii stáj BMC, vede Dennis

19:51aktualizováno  20:51
Nimes - Týmovou časovku na úvod Vuelty vyhrála ve francouzském Nimes stáj BMC. Prvním držitelem červeného trikotu lídra je australský cyklista Rohan Dennis, bývalý mistr světa v hodinovce, jenž dovezl vítěznou šestici do cíle.

Tým BMC na trase úvodní časovky na Vuelty 2017. foto: Twitter

Jezdci týmu BMC, který přišel krátce před startem Vuelty kvůli pozitivnímu dopingovému testu o Španěla Samuela Sáncheze, prolétli trať o délce 13,2 jako jediní v čase pod šestnáct minut. O šest sekund porazili stáje Quick-Step Floors a Sunweb, čtvrtá byla Sky s odstupem devíti sekund.

„Byla to náročná trať, na začátek hodně technická. Museli jsme se rozhodnout, jestli bude lepší dojet v devíti, nebo nechat pár kolegů odpadnout ještě před cílem,“ řekl Dennis.

19.srpna 2017 v 19:45, příspěvek archivován: 19.srpna 2017 v 19:52

VIDEO: As? fue el ?ltimo kil?metro del @BMCProTeam en la etapa de hoy ?????????? #LV2017. Ofrecido por @CarrefourES #CarrefourConLaVuelta https://t.co/wRpkqp9FXf

Pro zobrazen? videa mus?te m?t zapnutou podporu JavaScriptu

Así fue el último kilómetro del @BMCProTeam en la etapa de hoy #LV2017. Ofrecido por @CarrefourES #CarrefourConLaVuelta https://t.co/wRpkqp9FXf

Lídr Sky Chris Froome tak hned v úvodní etapě získal náskok před svými rivaly v souboji o celkové prvenství a je průběžně osmnáctý.

„Je to pro nás dobrý start. Sice to není etapové prvenství, ale předvedli jsme velmi dobrou jízdu a jsme mezi nejlepšími,“ prohlásil Froome.

Britský vítěz Tour de France, jenž útočí na svou první výhru na Vueltě, má například k dobru 22 sekund na Itala Vincenza Nibaliho, 26 sekund na loučícího se Španěla Alberta Contadora či 32 sekund na Itala Fabia Arua.

V neděli absolvují cyklisté již klasickou etapu o délce 201 km z Nimes do Gruissanu.

Cyklistický etapový závod Vuelta

1. etapa: týmová časovka v Nimes (13,8 km): 1. BMC 15:58, 2. Quick-Step, 3. Sunweb oba -6, 4. Sky -9, 5. Orica-Scott -17, 6. BORA-hansgrohe -21, 7. Lotto-Soudal, 8. Movistar oba -24, 9. Bahrajn-Merida -31, 10. Kaťuša-Alpecin -33.

Průběžné pořadí: 1. Dennis (Austr./BMC) 15:58, 2. Oss (It./BMC), 3. Roche (Ir./BMC), 4. De Marchi, 5. Caruso (oba It./BMC), 6. Van Garderen (USA/BMC) všichni stejný čas, 7. Lampaert (Belg./Quick-Step), 8. De La Cruz (Šp./Quick-Step), 9. Jungels (Luc./Quick-Step), 10. Alaphilippe (Fr./Quick-Step) všichni -6.