Turnaj mistrů startuje: vrátí se na trůn Djokovič, nebo jej uhájí Murray?

10:16
PRAHA/LONDÝN - Nejen cenná trofej pro vítěze či více než dvoumilionový bonus. Turnaj mistrů v Londýně nabídne i souboj o tenisový trůn, který v pondělí poprvé uchvátil Andy Murray. Udrží se rozparáděný Brit v čele světového žebříčku i po Masters, nebo se na první místo vrátí stagnující Srb Novak Djokovič?

Andy Murray foto: ČTK

Vrchol tenisové sezony začíná v britské metropoli v neděli a Murray je největším favoritem. „Mám za sebou skvělý rok, nejlepší v životě a chci ho dokončit co nejlépe,“ sliboval Murray před Turnajem mistrů. Od Roland Garros prohrál jen tři zápasy, vyhrál Wimbledon, získal olympijské zlato a především se stal světovou jedničkou.

Turnaj mistrů

Tenisté se ve skupinách utkají každý s každým a první dva postoupí do semifinále. Neporažený vítěz vydělá 2,391 milionu dolarů, skoro 60 milionů korun. Turnaj startuje v neděli.

V Londýně bude hrát poprvé jako první hráč světa a turnaj, na kterém se nejdále dostal do semifinále, musí vyhrát, aby na nejvyšším postu zakončil rok. „Nemyslím na to. Chci hrát výborně, protože to se mi v O2 aréně zatím ne vždy dařilo. Chci hrát nejlépe, jak můžu, a ukázat i tady své opravdové kvality.“

Murray, jehož budou z lóže podporovat trenéři Ivan Lendl a Jamie Delgado, je ve skupině Johna McEnroea se Švýcarem Stanem Wawrinkou, Japoncem Keiem Nišikorim a Chorvatem Marinem Čiličem. „Žebříček nelže. Andy toho letos vyhrál víc než kdokoli z nás a určitě by rád zvítězil i v Londýně,“ podotkl Wawrinka.