Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

Turecko v generálce na Euro vyhrálo. Ve Slovinsku zvítězilo 1:0

22:30
LUBLAŇ/PRAHA - Fotbalisté Turecka v generálce na mistrovství Evropy vyhráli ve Slovinsku 1:0. Vítězství soupeře českých reprezentantů ve skupině zařídil už v páté minutě útočník Burak Yilmaz.

Turci v přípravě prohráli jen s Anglií, generálka ale patřila jim. foto:  Michal Růžička, MAFRA

Češi generálku na Euro nezvládli. Doma podlehli Korejcům 1:2

Turci udeřili po standardní situaci. Hakan Calhanoglu poslal před branku čtyřicetimetrový pas z přímého kopu, Yilmaz se odpoutal od obránců a hlavou skóroval.

Svěřenci trenéra Fatiha Terima tak neprohráli v patnáctém z posledních šestnácti duelů. V přípravě před Eurem vyhráli podruhé za sebou 1:0, když napodobili výsledek z utkání s Černou Horou. Předtím prohráli 1:2 s Anglií.

V dalších dnešních zápasech přehrálo Švédsko 3:0 jiného účastníka šampionátu Wales. Belgie si poradila s Norskem 3:2, přičemž duel otočila v posledních 20 minutách.

Rusko, které ve středu prohrálo 1:2 s Českou republikou, tentokrát remizovalo v Monte Carlu se Srbskem 1:1. Pět minut před koncem sice vstřelil gól Arťom Dzjuba, ale Srbové ještě stihli srovnat zásluhou Aleksandara Mitroviče.