Tučňákům se nedaří. S novým trenérem si opět připsali prohru

7:18
BOSTON - Hokejisté Pittsburghu prohráli v NHL i druhý zápas pod vedením nového trenéra Mika Sullivana, když ve středu podlehli 0:3 na ledě Bostonu. Tučňáci si tak připsali pátou porážku z posledních šesti utkání a v tabulce Východní konference zůstávají až na jedenáctém místě. Naopak první pozici si upevnil Washington výhrou 2:1 nad Ottawou.

Hokejisté Pittsburghu prohráli na ledě Bostonu. foto: APČTK

Povedený Voráčkův zápas. Gólem a dvěma přihrávkami přispěl k výhře Flyers

Penguins sice měli v Bostonu střeleckou převahu, zejména ve druhé třetině, kterou vyhráli na střely 18:4, ani jednou však nevyzráli na Tuukku Raska, který nakonec zaznamenal 34 zákroků a vychytal čtvrté čisté konto v sezoně. Finský gólman tak potvrdil aktuální skvělou formu a svůj tým dovedl k výhře ve čtvrtém zápase za sebou, v nichž dohromady inkasoval jen dvakrát z celkově 111 střel.

Svým prvním gólem v sezoně se na triumfu Bruins podílel Max Talbot. Jednatřicetiletý útočník, jenž prvních šest sezon v NHL strávil právě v dresu Pittsburghu, otevřel v 10. minutě skóre zápasu.

Na 2:0 zvýšil po čtyřech minutách druhé třetiny Jimmy Hayes, který se pro změnu trefil poprvé po šestnácti zápasech. Pojistku pak přidal při power play do prázdné branky Ryan Spooner. David Krejčí vyšel tentokrát bodově naprázdno, což se v posledních deseti utkáních stalo teprve potřetí.

VÝSLEDKY NHL:

Boston - Pittsburgh 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Branky: 10. Talbot, 25. Hayes, 58. Spooner. Střely na branku: 29:34. Diváci: 17.565. Hvězdy zápasu: 1. Rask, 2. Hayes, 3. Talbot (všichni Boston).

Washington - Ottawa 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Branky: 15. Latta, 26. Carlson - 56. Ryan. Střely na branku: 25:27. Diváci: 18.506. Hvězdy zápasu: 1. Holtby, 2. Latta, 3. Carlson (všichni Washington).

Pylová sezóna: Jak poznat alergii u svých dětí?

Alergie je nepřiměřená reakce imunitního systému na běžné, obecně neškodné látky v okolním prostředí. Taková látka, která vyvolává alergickou...