Tsonga s Cornetovou vyhráli pro Francii první Hopman Cup v historii

17:43
Tenisté Alize Cornetová a Jo-Wilfried Tsonga získali pro Francii premiérový triumf v Hopmanově poháru. Finálový duel s Polskem rozhodla za vyrovnaného stavu po dvouhrách až závěrečná smíšená čtyřhra, v níž Francouzi rozdrtili pár Agnieszka Radwaňská, Grzegorz Panfil 6:0, 6:2.

Tsonga během vítězného finále Hopman Cupu proti Polsku foto: ČTK

Francouzi byli ve finále naposledy v roce 2012, kdy dvojice Marion Bartoliová, Richard Gasquet podlehla Petře Kvitové s Tomášem Berdychem. Tsonga se v Perthu představil i vloni, kdy s Mathilde Johanssonovou nepostoupili ze skupiny.

Právě světová desítka Tsonga poslal Francouze ve finále do vedení, i když musel s 288. hráčem světového žebříčku Panfilem nečekaně bojovat ve třech setech 6:3, 3:6 a 6:3. O vyrovnání se pak v další třísetové bitvě postarala Radwaňská.

Zpočátku to přitom vypadalo, že to bude pro světovou pětku snadný duel. Polka vyhrála první set 6:3 a ve druhém vedla už 5:3, Cornetová se ale odmítla vzdát. Odvrátila mečbol a o chvíli později po sérii dlouhých výměn jí dokonce vyhrkly slzy poté, co nemohla popadnout dech.

Rozhodčí si ale nevšiml, že je Francouzka blízko kolapsu a potrestal ji za zdržování. "Snažila jsem se mu říct, aby mě netrestal. Nemohla jsem se nadechnout, bohužel si toho nevšiml. Pak jsem konečně chytla dech a mohla pokračovat," řekla po zápase Cornetová.

Druhý set dotáhla do vítězného tie-breaku, ve třetí sadě jí ale došly síly a za 153 minut prohrála 3:6, 7:6 a 2:6. Do smíšené čtyřhry si Cornetová odpočinula a společně s Tsongou nedali polskému páru šanci.

Tenisový Hopmanův pohár smíšených družstev v Perthu

Finále:
Francie - Polsko 2:1 Tsonga - Panfil 6:3, 3:6, 6:3, Cornetová - A. Radwaňská 3:6, 7:6 (9:7), 2:6, Tsonga, Cornetová - Panfil, A. Radwaňská 6:0, 6:2.