Úterý 19. března 2024, svátek má Josef

Trudná česká noc v Lize mistrů. Se svými týmy končí Kadeřábek i Lüftner

22:54
PRAHA - Fotbalisté Hoffenheimu s českým reprezentantem Pavlem Kadeřábkem do Ligy mistrů neprošli. Po domácí porážce 1:2 prohráli i odvetu 4. předkola v Liverpoolu 2:4 a na premiérovou účast v elitní soutěži si musejí počkat. Liverpool se do LM vrací po dvouleté přestávce.

4. předkolo Ligy mistrů Liverpool vs. Hoffenheim: domácí Sadio Mane (vpravo) v souboji s českým reprezentantem Pavlem Kadeřábkem. foto: ČTK/AP

Dál postupují také CSKA Moskva, Sporting Lisabon a Karabach, který vyřadil Kodaň s dalším Čechem Michaelem Lüftnerem. V základních skupinách se tak představí jen dva čeští fotbalisté, a to dvojice z Basileje Marek Suchý a Tomáš Vaclík.

Odvetné zápasy 4. předkola fotbalové Ligy mistrů

MISTROVSKÁ ČÁST:

FC Kodaň - Karabach 2:1 (1:0)
Branky: 45. Santander, 66. Pavlovič - 63. Ndlovu. První zápas: 0:1, postoupil Karabach.

NEMISTROVSKÁ ČÁST:

CSKA Moskva - Young Boys Bern 2:0 (1:0)
Branky: 45. Ščennikov, 64. Dzagojev. První zápas: 1:0, postoupil CSKA Moskva.

Liverpool - Hoffenheim 4:2 (3:1)
Branky: 10. a 21. Can, 18. Salah, 63. Firmino - 28. Uth, 79. Wagner. První zápas: 2:1, postoupil Liverpool.

FCSB - Sporting Lisabon 1:5 (1:1)
Branky: 21. Morais - 14. Doumbia, 60. Acuňa, 65. Martins, 75. Dost, 88. Battaglia. První zápas: 0:0, postoupil Sporting.

Liverpool nehodlal nic ponechat náhodě a hned od úvodu se do soupeře zakousl. Už ve 4. minutě běžel sám na brankáře Mané, ale nedal. Krátce nato přišla totožná akce, kterou Kadeřábek ještě stihl přibrzdit, míč se ale dostal k Canovi a ten otevřel střelecký účet.

V 18. minutě nedokázal Kadeřábek zabránit v přihrávce Firminovi, Wijnaldum trefil tyč a Salah úspěšně dorážel. Tři minuty poté Liverpool opět zaútočil po levé straně, Firmino na zadní tyči našel Cana, jenž zvýšil na 3:0 a poprvé v kariéře dal v jednom utkání dva góly. Hoffenheim sice záhy snížil díky střídajícímu Uthovi, ale vyřazení už nemohl proti dobře hrajícímu Liverpoolu odvrátit.

Kodaň v prvním duelu prohrála v Karabachu 0:1, a tak doma potřebovala zabrat. Ztrátu z prvního duelu smazal v závěru poločasu hlavičkou zády k brance Santander, jenže po hodině hry Lüftner špatně komunikoval se spoluhráči, Ndlovu tak zůstal zcela sám ve vápně a srovnal. Dánský celek pak potřeboval dát dvě branky, ale uspěl už jen jednou. Karabach tak poprvé prošel do základní skupiny Ligy mistrů.

Přemožitel Plzně ze 3. předkola FCSB Bukurešť nezvládl domácí odvetu a prohrál se Sportingem Lisabon 1:5. První duel přitom skončil bezbrankovou remízou.

Přehled účastníků fotbalové Ligy mistrů a nasazení pro čtvrteční losování

První koš: Real Madrid, Bayern Mnichov, Chelsea, Juventus Turín, Benfica Lisabon, Monako, Spartak Moskva, Šachtar Doněck.

Druhý koš: Barcelona, Atlético Madrid, Paris St. Germain, Borussia Dortmund, Sevilla, Manchester City, Porto, Manchester United.

Třetí koš: Neapol, Tottenham, Basilej, Olympiakos Pireus, Anderlecht Brusel, AS Řím, Liverpool, Besiktas.

Čtvrtý koš: Feyenoord Rotterdam, Maribor, Lipsko, Celtic Glasgow, Sporting Lisabon, CSKA Moskva, Karabach, APOEL Nikósie.