Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch

Třinec přehrál Spartu, divokou přestřelku vyhrála Mladá Boleslav

19:46aktualizováno  20:30
PRAHA - Hokejisté Třince porazili ve 23. kole hokejové extraligy Spartu 4:2. Cenný skalp si připsala Olomouc, která doma porazila první Liberec 2:1. Mladá Boleslav udolala Plzeň po divoké přestřelce 7:6 po samostatných nájezdech.

David Nosek slaví gól Třince v utkání se Spartou. foto: ČTK

Třinec měl do utkání se Spartou skvělý vstup, už od třetí minuty vedl po trefě Draveckého. Hosté byli střelecky aktivnější, na konci první třetiny však inkasovali z Noskovy hole a do trháku tří branek poslal Třinec po pěti minutách druhé periody Kopecký.

Sparta se ovšem nepoložila, zásluhou Pecha brzy snížila a ten samý hráč dostal ještě ve druhé části pražský tým na dostřel jediného gólu. Definitivu dal Třinci až svým druhým gólem Dravecký, který se tři minuty před koncem prosadil v přesilovce.

Skalp lídra

Cenné vítězství Olomouce se začalo rodit v úvodu druhé třetiny. Už po půl minutě se z přesilovky trefil Houdek. Dvojnásobnou výhodu pak využili domácí v polovině třetí periody. Hosté pak ještě zásluhou Valského snížili, ale vyrovnat už se jim nepodařilo.

Na první šestku dotírá Chomutov, který doma porazil Kometu Brno 4:2. Hosté dali oba své góly z přesilovky, ani jednou v utkání ale nevedli. Vítězný gól domácích vstřelil Dlapa.

Z posledního místa tabulky se dostal Zlín, který přehrál Hradec Králové 2:1. Obě své trefy vměstnal do druhé třetiny, ve které se trefili Popelka a Veselý. Hosté v závěrečné části snížili v přesilovce zásluhou Janka, ale i přes střeleckou převahu nevyrovnali.

Přestřelka v Boleslavi

Hodně divoká přestřelka se odehrála v Mladé Boleslavi, kde domácí porazili Plzeň 7:6 po samostatných nájezdech. Domácí vedli po první třetině už 4:0, ve druhé ještě 6:2, ale pak už se až do konce základní hrací doby prosazovali jen plzenští.

Ještě do konce druhé periody snížili na rozdíl dvou branek a po přestávce pak brzy vyrovnali. Dramatické utkání tak dospělo až do prodloužení a posléze i do samostatných nájezdů.

V nich se prosadili dva domácí hráči a jen jeden hostující a dva body tak po velkém dramatu zůstaly v Boleslavi. Vítězný nájezd proměnil Žejdl.

Radek Duda se vrátil do sestavy Karlových Varů a hned se střelecky prosadil v utkání s Vítkovicemi. Nikdo z jeho spoluhráčů ho ale nenapodobil a vítězství v poměru 3:1 tak brali hosté.

23. kolo hokejové extraligy

HC Oceláři Třinec - HC Sparta Praha 4:2 (2:0, 1:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 3. Dravecký (Klepiš), 19. Nosek (Polanský, Linhart), 26. Kopecký (Hrňa, Rákos), 58. Dravecký (Plíhal, Klepiš) - 29. Pech (A. Kudrna, Hamilton), 32. Pech (J. Mikuš, Hamilton).

HC Olomouc - Bílí Tygři Liberec 2:1 (0:0, 0:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 41. Houdek (Buc), 49. Laš (Vyrůbalík) - 54. Valský (Stránský, Birner).

Piráti Chomutov - HC Kometa Brno 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 1. Rutta (Červenka), 39. V. Růžička ml. (Červenka, Vondrka), 44. Dlapa (Šidlík, Dušek), 55. Červenka (Vondrka) - 25. Dočekal (Kováčik, J. Káňa II), 53. L. Čermák (Dujsík).

PSG Zlín - Mountfield Hradec Králové 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 23. Popelka (A. Havlík, Kotvan), 34. O. Veselý (Kubiš) - 51. Jank (Ihnacak).

BK Mladá Boleslav - HC Škoda Plzeň 7:6 po sam. nájezdech (4:0, 2:4, 0:2 - 0:0)

Branky a nahrávky: 4. Jarůšek (Trončinský, Ovčačík), 5. Stříteský (L. Pabiška), 13. Trončinský (Jarůšek, D. Výborný), 18. Urban (Stříteský, D. Výborný), 25. Urban (Bárta, M. Látal), 26. Jarůšek (Kučný), rozhodující sam. nájezd Žejdl - 23. Pulpán (J. Sýkora, Hossa), 26. Hossa (Pulpán, J. Sýkora), 29. Indrák (D. Kubalík, Kracík), 37. Indrák (Kracík, Lev), 43. Pulpán (Poletín), 46. Kracík (Indrák).

HC Energie Karlovy Vary - HC Vítkovice Steel 1:3 (1:2, 0:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 7. Duda (Kůs, Benák) - 6. Balán (Kucsera, E. Němec), 20. Szturc z trestného střílení, 60. Szturc.