Triatlonistka Frintová doběhla patnáctá, Vodičková dvacátá

13:02
LONDÝN - Triatlonistka Vendula Frintová skončila na olympijských hrách patnáctá a zaznamenala nejlepší český výsledek v závodě žen v historii. Radka Vodičková obsadila 20. místo. Vyhrála Švýcarka Nicola Spirigová. Trojnásobná mistryně Evropy v dramatickém finiši předstihla o centimetry Švédku Lisu Nordénovou. Bronz získala s odstupem dvou sekund Australanka Erin Denshamová.

Vendula Frintová (v modrém) foto: Reuters

Závod se rozhodoval v závěrečném běhu na 10 km, do kterého vyrazila velká skupina závodnic včetně obou českých reprezentantek pohromadě. Frintová ztratila na vítěznou Spirigovou dvě minuty a 20 sekund, Vodičková byla při své olympijské premiéře o dalších 26 sekund pomalejší.

Radka Vodičková

Osmadvacetiletá Frintová, jež loni vybojovala stříbrnou medaili na mistrovství Evropy, vylepšila o osm míst svůj výsledek z Pekingu, který byl dosud maximem českých žen. Nejlepším počinem českého triatlonu je bronz Jana Řehuly z premiérového závodu v Sydney.