Tři sta zápasů v Anglii? To už je slušné číslo, přiznává gólman Čech

Petr Čech

12:53
LONDÝN - Reprezentační brankář Petr Čech oslavil v sobotu výhrou jubilejní 300. zápas za Chelsea v anglické Premier League. K úplné spokojenosti jednatřicetiletému gólmanovi scházela jen vychytaná nula, vítězství 4:1 nad Cardiffem však považuje za důležitější. "Odehrát tři sta zápasů v jedné z nejlepších lig světa nebo vůbec nejlepší, to už je docela slušné číslo," uvedl na svém oficiálním webu Čech.

Petr Čech z Chelsea. foto: Reuters

"Jsem prý teprve desátým cizincem v historii, který na tuhle metu dosáhl. To mě opravdu těší a považuji to za osobní úspěch," doplnil český gólman, jenž do Chelsea přišel v roce 2004 z francouzského Rennes. Jubileum by nejraději oslavil čistým kontem, i když nakonec uznal, že tři body nad Cardiffem jsou cennější. "S nulou by to možná bylo ještě vyšperkovanější, ale lepší je vyhrát 4:1 než hrát 0:0. Pro mě osobně to byl dobrý zápas a mužstvo jsem v důležitých chvílích podržel," řekl Čech.

Londýnský favorit s nováčkem soutěže nezačal na stadionu Stamford Bridge dobře a už od desáté minuty s ním po trefě Jordona Mutche prohrával. V 33. minutě ale vyrovnal Eden Hazard a v závěrečné půlhodině "Blues" duel třemi zásahy otočili. "Začátek jsme nezvládli podle představ, ale podařilo se nám vyrovnat a ve druhé půli už jsme byli jednoznačně lepší. Když jsme dali gól na 3:1, bylo rozhodnuto. Je dobře, že jsme utkání zvládli. I proto, že Liverpool i Manchester United ztratily body," poznamenal Čech. Chelsea se díky zaváhání soupeřů posunula po osmi kolech anglické ligy na druhé místo tabulky s dvoubodovou ztrátou na vedoucí Arsenal.