Trenéři Miloš Říha a Václav Sýkora slavili první výhry za tři body

21:16
MOSKVA - Václav Sýkora se ve svém druhém utkání v roli hlavního trenéra hokejistů Petrohradu dočkal prvního vítězství. Premiérově slavil tři body také Miloš Říha na lavičce Atlantu Moskevská oblast.

Miloš Říha. foto: ČTK

Pod vedením Sýkory, jenž se posunul do role šéfa střídačky Petrohradu začátkem týdne po odvolání Ivana Zanatty, tým SKA porazil 5:3 Dinamo Riga.

Místo Jakuba Štěpánka, jenž byl v brance při prohře v minulém utkání s CSKA Moskva, chytal Jevgenij Nabokov.

Slavný moskevský klub dnes rozesmutněl i druhého českého gólmana v soutěži Dominika Haška v brance trápícího se Spartaku. V derby dlouho kralovali brankáři, až ve 48. minutě překonal Haška syn slovenské legendy Yan Stastny a vstřelil jediný gól zápasu. Asistenci si připsal i český útočník Jan Marek.

Bývalý trenér Spartaku Říha se ve třetím utkání po příchodu do Atlantu dočkal vítězství za tři body, jeho tým porazil doma Ufu 2:0. Jediným českým střelcem dne byl Josef Straka, jenž pomohl Čerepovci k výhře 2:1 v prodloužení nad Dinamem Minsk, které trénuje Marek Sýkora.