Ščasný: Rozhodčí byl tragický, karty rozdával jen nám a nepískl penaltu

10:39
PRAHA - Po zápase si rozrážel cestu skrz pořadatele, aby zblízka vynadal italskému rozhodčímu, který rychlým krokem mizel ze hřiště do tunelu. "Ať to klidně vypadá, že brečím, ale rozhodčí byl tragický a utkání hrubě ovlivnil," prohlásil trenér sparťanských fotbalistů Zdeněk Ščasný.

Sparťanský trenér Zdeněk Ščasný. foto:  Michal Šula, MAFRA

Jeho tým v odvetě 3. předkola Ligy mistrů nad CSKA Moskva vedl 2:0, ale pak dostal tři góly a vypadl.

Čím si vysvětlujete ten kolaps?
Tak, kolaps.. Začali jsme výborně, třicet minut jsme hráli tak, jak jsme chtěli. Ale byla naivní představa, že to takhle vydržíme celý zápas. Pak jsme na patnáct minut úplně vypadli ze hry, udělali jsme chyby a dostali jsme gól.

Snový úvod, pak kolaps. Sparta nezvládla odvetu s CSKA a v Lize mistrů končí

I tak jste v poločase vedli, ale krátce po přestávce jste po další chybě soupeři umožnili vyrovnat.
V těch chybách bych neviděl velkou tragédii. Myslet si, že vás k nim CSKA nedonutí, je naivní. Při jednom nákopu jsme zaspali, pak Bičík hráče neviděl, jinak by to měl. I tak to bylo dva dva, zápas byl otevřený. Měli jsme pak smůlu, trefili tyč a na Lafatu byla jasná penalta. Oddělme náš výkon od výkonu rozhodčího. Karty rozdával jen nám, utkání prostě hrubě ovlivnil. Neodpískaná penalta, neadekvátní vyloučení Matějovského. Jestli si myslíte, že to byl kolaps, tak tomu tak říkejte.

Byl rozhodčí hlavním důvodem porážky?
To je neuvěřitelná otázka... Jestli jste mě poslouchali, tak jsem říkal, že jsem výkon náš a rozhodčího oddělil. A říkal jsem, že zápas hrubě ovlivnil. Ano, přišli jsme o vedení, ale když to bylo 2:2, tak vyloučil Matějovského, který hrál míč, do souboje šli oba stejně. A neodpískal penaltu.

Dočkala rozčílil chybující sudí. Odjíždíš s dobrým pocitem? ptal se ho

Myslíte si, že CSKA bylo k poražení?
Teď jsou pocity nepříjemné, protože jsme vypadli. Jsme přesvědčení, že se jít dál dalo. Hráli jsme s vynikajícím mužstvem, věděl jsem, že má velkou sílu. Ale i tak je to obrovské zklamání. Hráčům patří dík, vydali se ze všeho. Zápas byl otevřený a jestli nepovažujete za ovlivnění, když sudí za stavu dva dva neodpíská penaltu, tak je mi to líto.

Chyby vašich hráčů se opakují od začátku sezony velmi často, čím si to vysvětlujete?
V předchozích zápasech jsem si to vysvětloval tím, že hráči nerozliší, kdy mají hrát konstruktivně, kdy na jistotu. Matějovský ztratí míč, protože hraje všechno fotbalově, to se stává.

A nechal se vyloučit. Tak zkušený hráč...
Těch soubojů bylo v dnešním zápase mraky, červenou kartu mu vytýkat nebudu, navíc zahrál míč.

GÓL. Sparťan Ladislav Krejčí otevřel skóre v odvetě proti CSKA Moskva.
Brankář CSKA Igor Akinfejev skončil v síti i s míčem.

Bude mít vyřazení vliv na celou sezonu?
Kdybychom postoupili, byli bychom někde jinde. Měli bychom jistotu pohárů na podzim, mohli jsme si to rozdat o Ligu mistrů s velkým soupeřem. Je to zklamání, ale život jde dál, začíná nový den. Počkáme si na los a pak se musíme dostat do Evropské ligy. To je pro nás zásadní.

2. týden: Vyhrajte dobroty pro batolata v hodnotě 3 466 Kč

Zúčastněte se volby jména roku 2024 a správně odpovězte na soutěžní otázku.