Ovečkina trenér posadil. Chápu to, řekl Rus

16:41
WASHINGTON/PRAHA - Washington v úvodním kole play off NHL hraje až nečekaně vyrovnaně s Bostonem 2:2 na zápasy. Ve čtvrtečním utkání, ve kterém Capitals uspěli nad úřadujícími šampiony 2:1, ale v závěru nehrál kapitán vítězů Alexandr Ovečkin. Trenér Dale Hunter raději nasazoval jiné hráče.

Washington Capitals (Ovečkin) foto: ČTK

V jiných týmech lídři svých týmů v rozhodujících chvílích téměř neslézají z ledu. Ve Washingtonu je tomu ovšem jinak. Ovečkin ve třetí třetině, v niž se spoluhráči hájil těsný jednogólový náskok, odehrál necelé dvě minuty. "Nezáleží na tom, kolik času jsem strávil na ledě. Chci samozřejmě hrát, je to ale rozhodnutí trenéra," pravil po utkání Rus, který si ročně vydělá přibližně 10 milionů dolarů.

Ovečkin v play off

Ovečkin dal ve čtyřech zápasech jeden gól a připsal si tři asistence. V hodnocení účasti na ledě má v kolonce jeden plusový bod. Se 14 střelami je v tomto ohledu nejaktivnějším hráčem Capitals a v průměru stráví na ledě necelých 21 minut na utkání.

Právě kvůli jeho vysoké gáži a kapitánskému "C" na hrudi je jeho absence v závěru důležitého utkání play off tak překvapující. Trenér Hunter pro to však má prozaické vysvětlení. "V závěru zápasu je potřeba, aby hokejisté padali do střel. Nechci ovšem, aby naši klíčoví a ofenzivní hráči měli kvůli tomu zlomeniny," prozradil kouč, jenž během ročníku u kormidla Capitals vystřídal Bruce Boudreaua.

Ovečkin, zdá se, že je s tím smířený. "Chápu to. Nejdůležitější je výsledek týmu," řekl kanonýr. Jeho spoluhráči měli pro svého lídra pouze slova uznání. "Jen proto, že není na ledě, neznamená, že není velkou částí týmu. Je tu od toho, aby dával góly," chválil ho třeba Troy Brower.

Holtby do branky Neuvirtha zatím nepustí

Hlavní hvězdou Capitals ve vyřazovacích bojích ovšem není Ovečkin, i když je s Laichem nejproduktivnějším mužem týmu. Hrdinou je mladý gólman Braden Holtby, jenž chytá první play off NHL v kariéře. Dvaadvacetiletý Kanaďan úspěšně zaskakuje za zraněné Čechy Tomáše Vokouna a Michala Neuvirtha. S úspěšností zásahů 95,3% je druhý v celé soutěži.