Trenér McLellan v NHL zkolaboval po zásahu hokejkou

11:44
ST. PAUL - Trenér hokejistů San Jose Todd McLellan zkolaboval během nedělního zápasu NHL v Minnesotě na střídačce poté, co dostal tvrdý zásah hokejkou do hlavy. Uštědřil mu ho nechtěně při souboji u mantinelu domácí obránce Marco Scandella. Otřesený kouč se zvedl na nohy sám, s doprovodem zamířil do šatny a zbytek duelu sledoval tam.

Todd McLellan. foto: Reuters

"Byla to pořádná rána. Jsem moc rád, že je v pořádku," omlouval se Scandella, který u střídačky San Jose svedl souboj s Jamiem McGinnem.

Odehrány byly necelé tři minuty druhé třetiny, když po McLellanově kolapsu sudí duel přerušil. Trenér se po chvíli zvedl a zamířil na vyšetření, které nic vážného neodhalilo.

Ve zbytku duelu vedl hostující mužstvo asistent Matt Shaw, San Jose prohrálo 3:4. Podle Shawa byl McLellan otřesený, ale o přestávce po druhé třetině byl schopen udílet pokyny a po zápase odcestoval s týmem domů.

Z trenérů v NHL pocítil McLellan v krátké době už jako třetí, že jejich řemeslo může být hodně nebezpečné. Na začátku února si kouč Buffala Lindy Ruff zlomil tři žebra, když ho při tréninku srazil k zemi obránce, vůdce Edmontonu Tom Renney zase dostal při rozbruslení do hlavy pukem, který nešťastně tečoval český obránce Ladislav Šmíd.