Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch

Trenér Dallasu oslavil proti bývalému týmu 600. vítězství v NHL

8:33aktualizováno  10:17
NEW YORK - Hokejisté Dallasu porazili v pondělním utkání NHL Buffalo 3:2 a kouč Lindy Ruff tak oslavil své jubilejní 600. vítězství v trenérské kariéře, jejíž převážnou část strávil právě na střídačce soupeře.

Obránce Toronto Maple Leafs bojuje o puk s hráčem Columbusu foto: Reuters

Čtyřiapadesátiletý kouč je s Buffalem pevně spjatý. Ještě během hráčských let většinu z 691 zápasů v NHL odehrál v dresu Sabres, které pak vedl jako kouč nepřetržitě od roku 1997 až do minulé sezony. V jejím průběhu byl odvolán.

V létě se postavil na lavičku Dallasu, s nímž nyní bojuje o účast v play off, zatímco Buffalo se navzdory třem předchozím výhrám v řadě po olympijské přestávce krčí na posledním místě celé ligy. Po pondělní výhře patří Stars osmé postupové místo v tabulce Západní konference s náskokem dvou bodů před dvojicí nejbližších pronásledovatelů Vancouverem a Winnipegem.

Dallas měl v utkání od začátku jasnou střeleckou převahu (39:22), skóre ale bylo dlouho vyrovnané. O vítězství domácích rozhodl až v 51. minutě povedenou tečí v přesilové hře Alex Chiasson.

"Co pro mě znamená 600. vítězství? No, že jsem na cestě k sedmistému. Tedy doufejme," žertoval Ruff. "Znamená to, že jsem trénoval řadu skvělých hráčů a dobrých týmů. Ta vítězství patří jim," dodal už vážně.

Sestřih z utkání Dallas - Buffalo

Stejným výsledkem 3:2 skončil i duel mezi Minnesotou a Calgary a domácí Wild si připsali už páté vítězství v řadě a třetí po olympijské přestávce.

"Říkali jsme si, že musíme po olympiádě dobře začít. A také jsme si řekli, že se chceme v každém zápase zlepšovat. Nemyslím si, že jsme dnes podali lepší výkon než minule, ale aspoň máme na čem pracovat," řekl spokojeně trenér Minnesoty Mike Yeo.

Sestřih z utkání Minnesota - Calgary

Naopak třetí porážku za sebou utrpěli hokejisté Toronta, kteří podlehli 1:2 Columbusu a po sedmi zápasech přišli o vítěznou sérii na domácím ledě. Oba góly vstřelil Columbus ve druhé třetině, Maple Leafs se prosadili až v 56. minutě, vyrovnat se jim už ale nepodařilo.

Výhru 2:1 vybojovali také hokejisté Los Angeles na ledě Montrealu. Vítězný gól vstřelil už ve 25. minutě v přesilové hře Jeff Carter, pro nějž to byla zároveň 250. trefa v kariéře.

Sestřih z utkání Los Angeles - Montreal

Výsledky NHL

Toronto - Columbus 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)

Branky: 56. Raymond - 30. Prout, 33. Anisimov. Střely na branku: 29:33. Diváci: 19.577.

Minnesota - Calgary 3:2 (0:0, 1:1, 2:1)

Branky: 30. Brodziak, 46. Spurgeon, 55. Parise - 37. Cammalleri, 57. Giordano. Střely na branku: 27:23. Diváci: 18.543.

Dallas - Buffalo 3:2 (0:1, 2:0, 1:1)

Branky: 22. Jordie Benn, 40. Goligoski, 51. Chiasson - 18. a 44. Ennis. Střely na branku: 39:23. Diváci: 14.235.

Los Angeles - Montreal 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)

Branky: 2. Muzzin, 25. Carter - 15. Subban. Střely na branku: 22:18. Diváci: 18.118.