Trefa Hudlera nepomohla Calgary ukončit sérii proher

7:55
NEW YORK - Hokejový útočník Jiří Hudler vstřelil v nedělním utkání NHL jediný gól Calgary, které prohrálo v Chicagu 1:2. Olomoucký rodák, jenž je s 12 trefami společně s Radimem Vrbatou nejlepším českým střelcem soutěže, otevřel v prostřední části skóre zápasu z rychlého brejku.

Kris Letang z Pittsburghu a Jiří Hudler z Calgary v bitvě o puk před brankou Penguins. foto: Reuters

Domácí však brzy srovnali krok brankou Patricka Sharpa a o páté porážce Flames v řadě rozhodl v čase 52:57 Brandon Saad. Na vítězné vlně se vezou hokejisté Toronta, kteří porazili v domácím prostředí obhájce Stanley Cupu Los Angeles 4:3 po samostatných nájezdech a připsali si pátou výhru za sebou.

Maple Leafs sice promarnili v utkání dvoubrankový náskok, když v rozmezí 37. až 42. minuty třikrát inkasovali, ale gólem Jamese van Riemsdyka si vynutili prodloužení. V rozstřelu se pak jako jediný prosadil Jonathan Lupul.

Ve zbývajícím utkání nedělního programu NHL uspěl New York Rangers 2:0 na ledě Edmontonu. Úvodní gól byl připsán Danu Girardimu, jehož přihrávka se odrazila od brusle Marka Arcobella do vlastní sítě. Pojistku přidal při závěrečné hře bez brankáře Carl Hagelin. Jedním ze strůjců výhry Rangers byl i gólman Henrik Lundqvist, jenž kryl 16 střel a zaznamenal páté čisté konto v sezoně.

Výsledky NHL

Toronto - Los Angeles 4:3 po sam. nájezdech (2:0, 0:2, 1:1 - 0:0)

Branky: 14. Santorelli, 20. Franson, 49. Van Riemsdyk, rozhodující sam. nájezd Lupul - 37. Williams, 40. King, 42. Gáborík. Střely na branku: 31:36. Diváci: 19.219. Hvězdy zápasu: 1. Santorelli, 2. Franson, 3. Kadri (všichni Toronto).

Chicago - Calgary 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)

Branky: 29. Sharp, 53. Saad - 25. Hudler. Střely na branku: 28:24. Diváci: 21.572. Hvězdy zápasu: 1. Saad, 2. Toews (Chicago), 3. Hudler (Calgary).

Edmonton - NY Rangers 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)

Branky: 17. Girardi, 60. Hagelin. Střely na branku: 16:22. Diváci: 16.839. Hvězdy zápasu: 1. Lundqvist (NY Rangers), 2. Scrivens (Edmonton), 3. Nash (NY Rangers).