Trápení: Sparta přes divizní Votice vydřela postup, zvítězila jen 1:0

16:43
VOTICE - Sparťanští fotbalisté postoupili do třetího kola Ondrášovka Cupu, ale na postup se na hřišti divizních Votic nadřeli více, než očekávali. Nad svým soupeřem vyhráli pouze 1:0 po trefě Libora Sionka z 25. minuty. V příštím kole ale čeká Spartu náročnější zkouška, jejím soupeřem bude druholigový Sokolov.

ilustrační foto foto: ČTK

Sparta se na půdě středočeského celku, který dnešní odpoledne pojal jako oslavu založení klubu, dlouho rozkoukávala. Proti úporně bránícím domácím si nevypracovávala žádnou sérii šancí, ale hned první vážnější příležitost v 25. minutě proměnila: Sionko vrátil do sítě odražený míč po souboji Kweukeho s domácími stopery.

Mistrovský tým dorazil ke své pohárové premiéře v silném obsazení. Trenér Chovanec postrádal řadu hráčů, které povolali trenéři reprezentačních a juniorských výběrů, a tak se do hry dostala většina opor včetně Řepky, Sionka nebo Wilfrieda. Do branky se postavil Zítka a po krátkodobém přeřazení do rezervy dostal znovu šanci i Zeman.

Sparťané si nevypracovali rozhodující náskok a na úvod druhé půle málem nechali soupeře zápas zdramatizovat, jenže Zítka dvě domácí šance vychytal; pokaždé v nich měl prsty někdejší sparťanský útočník Svátek. Téměř tři tisícovky diváků v ochozech se senzace nedočkaly: Letenští těsné vedení udrželi, sami přitom také zahodili tři velké možnosti ke zvýšení skóre.

Chovanec nebyl s výkonem Sparty spokojen. "Sice ho ovlivnil fakt, že jsme nastoupili prakticky z plného tréninku a někteří hráči nebyli úplně fit, ale to nás neomlouvá. Výkon měl dnes být o dost lepší," prohlásil kouč vítězů. Zklamala ho útočná formace, která hrála ve složení Wilfried - Kweuke. "Zápas jim hluboce nevyšel, oba nehráli to, co měli. To, že jsme je nasadili, bylo takové východisko z nouze a šance pro ně, oni ji ale nevyužili a nezahráli dobře," uvedl na adresu afrických fotbalistů.