Trápení pokračuje. Lev podlehl Slovanu Bratislava

19:28
PRAHA - Hokejisté Lva Praha prohráli v prestižním souboji bývalých federálních partnerů se Slovanem Bratislava 1:2 a připsali si tak v Kontinentální lize desátou porážku z jedenácti posledních zápasů.

Michal Vondrka z HC Slovan Bratislava střílí gól. Vpravo brankář Tomáš Pöpperle z týmu Lev Praha foto: ČTK

Jedinou branku domácích vstřelil uzdravený Jakub Voráček. V dresu hostů se prosadil Michal Vondrka. Duel sledovalo 12.855 diváků, převahu v hledišti ale měl slovenský tým. Oficiálně tak vyprodáno nebylo.

I přes převahu fanoušků v hledišti patřil úvod zápasu domácím hráčům. Již po 15 sekundách mohl otevřít skóre Klepiš, brankáře Januse ale nepřekonal, stejně jako později po individuální akci Christensen. Slovan se do útočného pásma dostal až při Řepíkově vyloučení, gól ale nedal. Naopak mohl sám inkasovat. Novotný však trestné střílení nařízené za faul Sigaleta na něj neproměnil.

Lev - Slovan 1:2

Branky a nahrávky: 49. Voráček (Chára) - 20. Kukumberg (Kytnár, Tabaček), 26. Vondrka (Švarný). Rozhodčí: Olenin, Rönn - Misjur, Raming. Vyloučení: 3:5. Bez využití. Diváci: 12.885.

Lev Praha: Pöpperle - Němec, Chára, Oystrick, Škoula, Porseland, Mikuš - Klepiš, Vrána, J. Svoboda - Hossa, J. Mikúš, Surový - Voráček, Christensen, Novotný - Řepík, Birner, Sekáč. Trenéři: Jiří Kalous a Vitalij Karamnov.

Slovan: Janus - Štajnoch, Višňovský, Sekera, Sigalet, Švarný, Tabaček - Šatan, Bližňák, Hudáček - Miklík, Lipianský, Vondrka - Daňo, Šťastný, Ölvecký - Kukumberg, Kytnár, Bakoš - od 35. navíc T. Mikúš. Trenér: Rostislav Čada.

V polovině první třetiny se již bratislavský celek začal výrazněji osmělovat i v útoku, otevřít skóre mohl Šatan, který ale nemířil přesně. V 17. minutě byl blízko úvodní branky Hossa, trefil však jen tyč. Do kabin šli nakonec radostněji hosté, 22 sekund před první přestávkou zapomněla obrana Lva na Kukumberga, který zajistil Slovanu vedení.

Diváky v Tipsport areně poté rozjásal ve 26. minutě jediný Čech v sestavě Slovanu Vondrka, který byl při hře čtyři na čtyři nejdůraznější na brankovišti a zajistil tak hostům dvoubrankové vedení. Lev nedokázal snížit ani při přesilovce čtyři na tři, následně navíc mohl potřetí inkasovat.

Šatan ale Pöpperleho nepřekonal. Domácí nerezignovali a snažili se zápas zdramatizovat. Blízko snížení byli při Sigaletově trestu na začátku třetí části, Janus byl ale vynikající.

Překonal jej až ve 49. minutě Voráček, který se vrátil do sestavy po zranění nohy. Vyrovnat už se Lvu nepodařilo, v pátém domácím zápase za sebou tak počtvrté prohrál.

Kouč Jiří Kalous litoval, že jeho svěřenci opět selhali v koncovce. "Jinak to bylo vyrovnané utkání. Koncovka byl rozhodující prvek, díky ní jsme bez bodu. Tým musí bojovat dále, být důraznější. Pořád nám chybí ten krůček, to je jedna z hlavních příčin, proč ztrácíme (body)," řekl Kalous, jenž společně s Vitalijem Karamnovem vedl tým počtvrté místo odvolaného hlavního trenéra Josefa Jandače. I kvůli výsledkům týmu je pravděpodobné, že v nadcházející reprezentační přestávce k mužstvu přijde nový kouč.

Trenér Slovanu Rostislav Čada přiznal, že se jeho svěřencům příliš nevydařila první třetina, v níž jim chyběl pohyb, nasazení a agresivita. "Velmi nám ale pomohl gól v závěru, který nás uklidnil a dodal nám sebevědomí. Druhá třetina byla podstatně lepší, podařilo se nám i vstřelit druhý gól. Ve třetí jsme poté díky veliké bojovnosti a obrovskému nasazení uhájili výsledek 2:1," řekl český kouč, jehož tým si výhrou upevnil sedmé místo v Západní konferenci KHL. Na devátý Lev má náskok šesti bodů.