Trápení ‚Lišek‘ pokračuje. Obhájce z Leicesteru dostal tři góly od Southamptonu

15:10aktualizováno  20:10
LONDÝN - Fotbalisté Leicesteru prohráli v anglické lize na hřišti Southamptonu 0:3. Obhájce titulu ztratil body v šestém z posledních sedmi zápasů. Už po 22 kolech inkasoval více branek než za celou loňskou mistrovskou sezonu.

Zklamaní fotbalisté Leicesteru. foto: Reuters

Leicester tak pokračuje v nepovedené obhajobě. S 21 body z úvodních 22 zápasů vyrovnal nejhorší výkon úřadujícího mistra v historii soutěže, který drží ze sezony 1962/63 Ipswich Town.

Southampton dal poprvé v sezoně dva góly v prvním poločase díky trefám Jaye Rodrígueze a Jamese Warda-Prowse, který se prosadil po 22 zápasech. V závěru ještě z penalty zvýšil Dušan Tadič, který na domácím hřišti ukončil roční čekání na gól.

Dušan Tadič slaví poté, co překonal gólmana Leicesteru Kaspera Schmeichela.
Smutný gólman Leicesteru Kasper Schmeichel děkuje fanouškům.

I v oslabení vybojoval výhru 2:1 nad Burnley londýnský Arsenal. Rozhodující gól dal až v osmé nastavené minutě z penalty Alexis Sánchez. Chvíli předtím hosté vyrovnali, když Petra Čecha v brance překonali rovněž z penalty. Arsenal na druhém místě tabulky stále ztrácí osm bodů na vedoucí Chelsea, která vyhrála 2:0 nad Hullem.

Arsenal soupeře jasně přehrával a za první poločas měl i Čech více přihrávek než kterýkoli hráč Burnley. Jenže v koncovce se domácí těžko prosazovali. Až po hodině hry si naskočil na rohový kop Shkodran Mustafi a poslal Arsenal do vedení. Šlo už o 12. gól „Kanonýrů“ hlavou v této sezoně, což je nejvíce ze všech týmů.

Jenže krátce nato dostal červenou kartu záložník Granit Xhaka a Arsenal hrál v deseti. Bylo to už osmé vyloučení Xhaky za poslední tři sezony. Burnley přesilovou hru využilo a Andre Gray v nastavení vyrovnal z penalty. Čech si sice na míč sáhl, ale v cestě do branky mu nezabránil.

Anglická fotbalová liga - 22. kolo

Southampton - Leicester 3:0 (26. Ward-Prowse, 39. Rodríguez, 85. Tadič z pen.), Arsenal - Burnley 2:1 (59. Mustafi, 90.+8 Sánchez z pen. - 90.+3 Gray z pen.), Chelsea - Hull 2:0 (45.+7 Diego Costa, 81. Cahill).

Penalta rozlítila trenéra Arséna Wengera, který se dostal do potyčky se čtvrtým rozhodčím a byl vykázán na tribunu. Nyní ho zřejmě čeká trest, i když se po utkání omluvil. „Neviděl jsem žádnou penaltu, ale měl jsem mlčet. Musím se omluvit, i když jsem byl frustrován. Hlavní ale je, že jsme nakonec vyhráli,“ řekl Wenger.

Arsenal se totiž ještě vrhl do útoku a rovněž vybojoval penaltu za kopnutí do hlavy Laurenta Koscielnyho. Míč si vzal Sánchez a střelou do středu branky rozhodl. Gól padl v čase 97:13, což je nejpozdější gól v historii.

Podle trenéra Burnley Seana Dycheho se však penalta kopat neměla, jelikož Koscielny byl v ofsajdu. „Je pro nás těžké přijmout porážku, zvláště když tam byl neodpískaný ofsajd,“ prohlásil.

Nastavení bylo důležité i v duelu Chelsea, která se proti Hullu ujala vedení až v sedmé dodatečné minutě nad rámec prvního poločasu, kdy se prosadil kanonýr Diego Costa. Poločas se protáhl kvůli dlouhému ošetřování obránce Hullu Ryana Masona, který se srazil hlavou s Garym Cahillem a musel dostat i kyslíkovou masku.

Zatímco Mason byl odnesen na nosítkách a musel střídat, Cahill ve hře pokračoval a devět minut před koncem zpečetil výhru Chelsea hlavičkou po přímém kopu Cesca Fábregase.