Trapas: Sevilla a Herta Berlín končí v Poháru UEFA

23:40
PRAHA - Poslední místa pro jarní pokračování Poháru UEFA si dnes zajistili fotbalisté Parisu St. Germain, Olympiakosu Pireus, Stuttgartu, Sampdorie Janov, Tottenhamu a Nijmegenu. Putování pohárovou Evropou naopak překvapivě končí pro vítěze této soutěže z let 2006 a 2007 Sevillu, ale také pro Herthu Berlín s českým brankářem Jaroslavem Drobným a Spartak Moskva s obránci Radoslavem Kováčem a Martinem Jiránkem.

Hráči i trenér Metalistu Charkov mohou slavit, největší překvapení Poháru UEFA jde dál. foto: ČTK

Z překvapivým koncem postupových ambicí se musí překvapivě vyrovnávat v německém hlavním města, stejně jako v andaluské Seville. A hořké fotbalové pilulky musel spolykat především český brankář Herty Berlín Jaroslav Drobný.

Drobný totiž mezi roky 2001 až 2005 působil v Panionisu Atény, v řecké metropoli má dokonce stále byt, a nyní se spolu se spoluhráči postavil proti bývalému úhlavnímu soupeři - Olympiakosu Pireus. Zápas provázela bouřlivá atmosféra, úvodní čtvrthodinka se hrála v mlze, kterou způsobily dýmovnice z domácího sektoru.

Český brankář držel postupové naděje svého týmu až do 54. minuty. To se hlavou po standardní situaci trefil Dudu a rozjel brankostroj Pirea. Řekové přidali ještě další tři branky a o postupujícím bylo jasno.

Ve velmi těžké Skupině C nestačilo Seville na postup do osmifinále ani šest bodů. Stuttgart i díky skvělým zákrokům Jense Lehmanna rozstřílel již jistého osmifinalistu - Lutych - 3:0. Seville na půdě Sampdorie Janov stačila k postupu i remíza, za svůj profesorský výkon si ji ale nezasloužila. A fotbalové božstvo dnes večer nespalo - v 75. minutě doslova protlačil hrudí míč za záda Palopa domácí útočník Bottinelli. Ten byl na hřišti pouhých 13 minut.

Pro české barvy zajímavý zápas se hrál také na půdě Nijmegenu. Souboj, který domácímu týmu zajistil proti Udinese postup do osmifinále Poháru UEFA, řídil český rozhodčí Matějek. A "asistoval" u výhry nizozemského celku 2:0. K postupu Nijmegemu pomohla také remíza  2:2 Tottenhamu se Spartakem Moskva. Ruskému celku tak zůstaly jen oči pro pláč. A to přesto, že Spartak vedl ještě 25 minut před koncem 2:0.

VÝSLEDKY:
Skupina A:
Paris St. Germain - Twente 4:0 (2:0)
Branky: 8. a 86. Luyindula, 23. Sessegon, 84. Kežman.
Rozhodčí: Brines (Skot.)

Santander - Manchester City 3:1 (2:0)
Branky: 20. Pereira, 30. Serrano, 54. Valera - 90.+2 Conceicao.

Skupina B:
Benfica Lisabon - Metalist Charkov 0:1 (0:0)
Branka: 84. Rykun.
Rozhodčí: Brugger (Rak.)

Olympiakos Pireus - Hertha Berlín 4:0 (0:0)
Branky: 54. Dudu, 67. Galletti z pen., 87. Torosidis, 88. Diogo.

Stuttgart - Standard Lutych 3:0 (1:0)
Branky: 5. Khedira, 49. Hilbert, 72. Marica.

Tottenham - Spartak Moskva 2:2 (0:2)
Branky: 67. Modrič, 73. Huddlestone - 23. a 33. Dzjuba.

5. Dinamo Záhřeb 4 1 0 3 4:9 3

Pozn. redakce: Tučně a kurzívou jsou ve skupinách označeny postupující celky do osmifinále Poháru UEFA.

Autoři:

Zvolte jméno roku 2024 a vyhrajte Nutrilon a Hami v celkové hodnotě 130.000 Kč

Každý týden můžete získat zajímavé balíčky od značek Nutrilon a Hami v celkové hodnotě 130.000 Kč. Hrajte s námi a získejte hlavní výhru, balíček s...