Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch

Trable pro Plzeň. V generálce na jarní část prohrála s Grozným vysoko 0:3

20:00
VALETTA/PRAHA - Fotbalistům Plzně nevyšla generálka na start jarní části ligové sezony. Český mistr nestačil v závěrečném duelu na soustředění na Maltě na sedmý celek ruské ligy Těrek Groznyj, kterému podlehl vysoko 0:3.

Jen jednu výhru z pěti zápasů má na kontě Plzeň na soustředění foto: Reuters

Plzeň se v úvodu snažila diktovat tempo hry, ale nebezpečnější byl Těrek. Mitriševa sice nejprve v úniku vychytal plzeňský brankář Kozáčik, ale po rohovém kopu už se soupeřův útočník prosadil a v 39. minutě otevřel skóre.

Likvidační faul odnesl Škoda krvavým zraněním. ‚Snad bude v pořádku,‘ věří Uhrin

Druhou trefu přidal čečenský celek po hodině hry, kdy Viktoria špatně bránila standardku a nabíhající Aissati dostal balon do sítě.

V 67. minutě pak Plzeň inkasovala potřetí po další chybě defenzivy, která nechala příliš prostoru střílejícímu Grozavovi. Český šampion se nedočkal ani čestného gólu, protože Kovaříkův pokus zastavila tyč.

Plzeň z pěti přípravných zápasů na dvou soustředěních v Turecku a na Maltě třikrát prohrála, jednou remizovala a jen jednou zvítězila. Do ligy vstoupí Viktoria jako lídr tabulky příští neděli duelem na Slovácku.