Obrozený Rosický: v Anglii na něj pějí ódy

16:01
PRAHA - V rozletu ho dlouhá léta brzdila všemožná zranění, trpělivost se mu ale vyplatila. Český záložník Tomáš Rosický je fit a právě teď, po šesti letech strávených v Premier League, prožívá jednu z nejlepších etap své kariéry.

Tomáš Rosický z Arsenalu foto: ČTK

A v Arsenalu to vědí... Po několika povedených zápasech se z něho stal tahoun týmu, a proto s ním v neděli klub prodloužil smlouvu o další dva roky. "Jsem šťastný, že se u nás rozhodl pokračovat, Tomáš je totiž výjimečný hráč," nechal se slyšet trenér londýnského celku Arséne Wenger po stvrzení spolupráce.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

Bývalý hráč Sparty a Dortmundu naposledy zaujal v pondělním duelu proti Newcastlu. Popáté v řadě nastoupil v základní sestavě a byl na začátku akce, po níž Arsenal srovnal na 1:1. Přesnou kolmicí vybídl k útoku rozběhnutého Theo Walcotta, jenž míč předal Robinu Van Persiemu. Nizozemský střelec si vzápětí poradil s obráncem a svou 26. trefou překonal gólmana Newcastlu.

Když pak Rosický 76. minutě střídal, od diváků si vysloužil bouřlivý potlesk. Spolu s kolegy na střídačce pak sledoval, jak v páté minutě nastavení "Gunners" rozhodli druhou brankou.

Je fantastický, chválí ho spoluhráči i fanoušci

Podle některých fanoušků si měl čtvrtý tým tabulky Premier League služby jednatřicetiletého středopolaře pojistit už dříve: "Měli by mu nabízet novou smlouvu před každým zápasem. Hrál skvěle," citoval web Arsenalu jednoho z příznivců. "Posledních několik týdnů je naprosto fantastický," řekl stručně Rosického spoluhráč, brankář Wojciech Szczesny.

Forma českého záložníka neunikla ani konkurenci. Na jeho adresu pěl uznalé ódy Rio Ferdinand z Manchesteru United: "Překonal zranění a září. Dobře se hýbe, má výborné vedení míče a je poctivý," zhodnotil Ferdinand obrozeného Rosického, jenž se před dvěma týdny mohl po dvouletém čekání radovat ze vstřelené branky v nejvyšší anglické soutěži.