Berdych proti Federerovi vyhořel, dostal kanára a v Indian Wells končí

21:24aktualizováno  22:44
INDIAN WELLS - Tenista Tomáš Berdych skončil na turnaji v Indian Wells ve čtvrtfinále. V duelu s Rogerem Federerem se český hráč nemohl spolehnout na servis a druhému nasazenému Švýcarovi podlehl 4:6 a 0:6.

Roger Federer nedal Tomáši Berdychovi šanci. foto: Reuters

Úspěšnost Berdychova prvního servisu dosáhla jen 45 procent a po druhém podání výměny většinou prohrával. Proto jeho odhodlání ze začátku duelu postupně vyprchalo, k čemuž rovněž přispěla Federerova precizní hra a téměř bezchybný výkon.

Zápas byl vyrovnaný do stavu 3:2 pro Berdycha v prvním setu. Pak český hráč ztratil, mimo jiné i před zraky zpěvačky Gwen Stefani, 10 z 11 gamů.

Nadhoz! Tomáš Berdych servíruje.
Tomáš Berdych na turnaji v Indian Wells.

„On byl tím, kdo byl tentokrát na kurtu silnější. Všechno udělal perfektně,“ řekl Berdych na tiskové konferenci po utkání, které trvalo hodinu a osm minut.

Devětadvacetiletý Berdych si s Federerem, čtyřnásobným vítězem turnaje v Indian Wells, zhoršil vzájemnou bilanci na 6:13. Teprve podruhé dostal od Švýcara „kanára“ a utrpěl druhou nejhorší porážku v utkání na dva sety. Méně gamů získal jen v roce 2005 v Hamburku, kde prohrál 2:6, 1:6.

Tenisový turnaj v Indian Wells (tvrdý povrch)