Berdych nezlomil prokletí, Wawrinka mu sebral i obhajobu z Rotterdamu

Australian Open

17:47
ROTTERDAM/PRAHA - Tenista Tomáš Berdych titul na turnaji v Rotterdamu neobhájil. V dnešním finále prohrál se Švýcarem Stanem Wawrinkou 6:4, 3:6 a 4:6.

Po finále v Dauhá (prohrál s Ferrerem) a semifinále na grandslamu v Melbourne (podlehl Murraymu) si Berdych připsal další úspěch, musí však zlepšit výkony proti žebříčkově lepším hráčům. foto: ČTK/AP

Berdych vyhrál ve dvouhře deset turnajů, ale ani jedno vítězství ještě neobhájil. Nyní byl blízko, skvěle hrající Wawrinka byl však nad jeho síly. Švýcar letos získal po Čennaí již druhý titul a má nejvíce vyhraných zápasů v sezoně (14).

Proti Wawrinkovi se Berdychovi v poslední době nedaří. Na loňského vítěze Australian Open nestačil pošesté za sebou a vzájemnou bilanci si zhoršil na 5:11.

Český tenista Tomáš Berdych.
Tomáš Berdych už po několikáté od začátku sezony předvedl, že mu spolupráce s...

Finále v Rotterdamu začal devětadvacetiletý Berdych výtečně. V prvním setu hrál agresivně, dobře returnoval a po brejku v páté hře úvodní set získal. Hrály se dlouhé výměny plné tvrdých míčů a Wawrinka postupně získával větší jistotu.

Zápas rozhodla pasáž od stavu 3:3 ve druhém setu. Berdych častěji chyboval a uhrál jeden game z osmi. Přišel o druhou sadu a ve třetí prohrával 1:4. Snížil na 3:4 a za stavu 3:5 odvrátil mečbol, ale proti rozjetému soupeři víc nezvládl.

Přes prohru má Berdych za sebou pod novým koučem Danielem Vallverduem z Venezuely vydařený vstup do sezony. Finále hrál i v Dauhá a na Australian Open došel do semifinále.