Tlustý se rozjíždí, bodoval ve čtvrtém z posledních pěti zápasů

7:50
NEW YORK - Hokejový útočník Jiří Tlustý se v pondělním utkání NHL podílel jednou asistencí na výhře Caroliny nad Columbusem 3:2 a bodoval ve čtvrtém z posledních pěti zápasů.

Útočník Tlustý se asistencí podílel na obratu Caroliny foto: ČTK

Hurricanes záhy prohrávali 0:2, když ve třetí minutě dvakrát inkasovali v rozmezí 17 sekund. Ve třetí třetině však během tří minut skóre otočili. V 52. minutě se o první branku domácích postaral Eric Staal, přesně za 60 sekund stejný hráč po přihrávce Tlustého zpoza branky vyrovnal, za další dvě minuty pak dokonal obrat Ericův mladší bratr Jordan.

Carolina vyhrála počtvrté v řadě a v tabulce Metropolitní divize se vyhoupla na třetí místo, když přeskočila jak svého pondělního soupeře, tak Philadelphii. Hurricanes zároveň pronikli do elitní osmičky ve Východní konferenci zaručující účast v play off.

"Je to důležité a cenné vítězství. Říkali jsme si, že musíme držet správný kurz. Columbus je soupeř, kterého musíme porážet, chceme-li se dostat do play off. Má urostlé hráče, kteří to bourají, ale my to dneska ustáli," pochvaloval si trenér Caroliny Kirk Muller.

Carolina - Columbus

Jeho protějšek byl samozřejmě zklamaný. "Taková porážka ve vás zanechá hodně špatný pocit. Ještě devět minut před koncem jsme vedli 2:0 a pak během tří minut přijde vniveč všechno, co jste celý zápas budovali," posteskl si kouč Columbusu Todd Richards. "Nevím, jestli jsme hráli na údržbu, nebo na vítězství. Ale 57 minut jsme odváděli dobrou práci. A během tří minut jsme soupeři nabídli několik šancí a on je využil. Všechny. Ale tenhle tým se nikdy nevzdává a po každé tvrdé porážce se dokáže zvednout. V dalším zápase to uvidíte," snažil se mužstvo povzbudit.

Své čtvrté čisté konto v sezoně vychytal brankář Marc-Andre Fleury a 24 zákroky dovedl Pittsburgh k výhře 3:0 nad Buffalem. Nejproduktivnější hráč ligy Sidney Crosby si připsal dvě asistence a v čele kanadského bodování má desetibodový náskok před Johnem Tavaresem z New Yorku Islanders, kteří podlehli 3:6 Bostonu.

Skóre zápasu bylo téměř až do konce druhé třetiny vyrovnané, než 33 sekund před sirénou dostal Bruins potřetí v utkání do jednobrankového vedení Carl Söderberg. Ve třetí části si pak hosté svůj náskok dvakrát pojistili, skóre večera uzavřel ve 49. minutě slovenský obránce Zdeno Chára a připsal si svůj jubilejní pětistý bod v NHL.

Hrdinou večera se ale stal Brad Marchand, který vstřelil gól a na další tři přihrál. Pětadvacetiletý útočník bodoval v šestém utkání za sebou, přičemž během této úspěšné série posbíral 12 bodů za 7 gólů a 5 asistencí.

Vancouver - Edmonton

Poprvé po měsíci vyhráli dva zápasy v řadě hokejisté Edmontonu, kteří stále bez zraněného útočníka Aleše Hemského zvítězili 4:2 ve Vancouveru. Svým druhým hattrickem v kariéře se o to zasloužil David Perron.

Sérii pěti porážek ukončili Los Angeles Kings nejtěsnější výhrou 1:0 v San Jose a zároveň po šesti utkáních přerušili vítěznou šňůru Sharks. Jediný gól zápasu vstřelil ve druhé třetině Anže Kopitar.

Brankář San Jose Alex Stalock, který v předchozích dvou zápasech proti Winnipegu a Floridě vychytal čisté konto, inkasoval poprvé po 178 minutách a 55 sekundách a stanovil nový klubový rekord v délce neprůstřelnosti.

Výsledky NHL

• New York Islanders - Boston 3:6 (1:1, 2:3, 0:2)
    Branky: 16. Nielsen, 29. Grabner, 36. Okposo - 8. Eriksson, 25. Marchand, 33. Reilly Smith, 40. Söderberg, 43. Bergeron, 49. Chára. Střely na branku: 37:37. Diváci: 13.819.
  • Carolina - Columbus 3:2 (0:2, 0:0, 3:0) Branky: 52. a 53. E. Staal (na druhou Tlustý), 55. J. Staal - 3. MacKenzie, 3. Umberger. Střely na branku: 35:24. Diváci: 13.641.
  • Pittsburgh - Buffalo 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
    Branky: 26. Kunitz, 33. Engelland, 60. Glass. Střely na branku: 34:24. Diváci: 18.563.
  • Dallas - Colorado 3:4 (1:2, 2:1, 0:1)
    Branky: 22. a 39. Seguin, 18. Jamie Benn - 2. MacKinnon, 16. McGinn, 38. Stastny, 45. Tanguay. Střely na branku: 44:21. Diváci: 11.678.
  • San Jose - Los Angeles 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
    Branka: 38. Kopitar. Střely na branku: 23:21. Diváci: 17.562.
  • Vancouver - Edmonton 2:4 (1:2, 1:0, 0:2)
    Branky: 13. a 23. Schroeder - 10., 18. a 59. Perron, 43. Joensuu. Střely na branku: 27:20. Diváci: 18.910.

Zvolte jméno roku 2024 a vyhrajte Nutrilon a Hami v celkové hodnotě 130.000 Kč

Každý týden můžete získat zajímavé balíčky od značek Nutrilon a Hami v celkové hodnotě 130.000 Kč. Hrajte s námi a získejte hlavní výhru, balíček s...