TIME OUT LN: Když dokonalost podpoří hlava

US Open

7:00
V osmifinále proti Švýcaru Wawrinkovi prohrával 1:6, 1:4. Kroutil hlavou, těkal po kurtu očima. Ve finále proti Britovi Murraymu ztratil první set po sérii vlastních chyb. Přesto Djokovič zvedl počtvrté v kariéře a potřetí v řadě nad hlavu trofej pro šampiona Australian Open.

Novak Djokovič postoupil do finále Australian Open. foto: Reuters

Loni byl téměř celou sezonu světovou jedničkou. Ale kromě titulu z Melbourne žádného velkého triumfu nedosáhl. Prohrál finále na Roland Garros i US Open, ve Wimbledonu vypadl "už" v semifinále. Nepřiznal to, ale možná i loňská bilance ho hnala dopředu. Soupeře ničil, výrazněji ho potrápili pouze Wawrinka a Murray. Semifinálová výhra nad Španělem Ferrerem za 89 minut jasně naznačovala: Tady vládnu já!

Tajemství Srbovy suverenity? Fyzicky výborně disponovaný tenisový atlet vypiloval údery k dokonalosti. A nechal vyniknout i svou nejsilnější stránku – hlavu.