Teplický Klein: Chtěli jsme hrát náš fotbal, ale Sparta nás nepustila

19:00
PRAHA - Fotbalista Teplic Martin Klein se snažil dirigovat obranu, ale přesto jeho tým dvěma brankám od Sparty nezabránil. "Prohráli jsme, ale neděláme z toho vědu, Sparta je ve formě," ví stoper, který na Letné dříve působil.

Fotbalista Sparty David Lafata (vlevo) a Martin Klein z Teplic foto:  Michal Sváček, MAFRA

Ve Spartě jste hrával. Měl jste proto zvýšenou motivaci?
Když jsem byl ve Spartě, byl jsem hodně mladý, už to tak neberu. Je to dlouhá doba. Proti Spartě jste namotivovaní vždycky, nepotřebujete nic extra. Pořád je to Sparta, tenhle zápas byl očekávaný, byla skvělá atmosféra. Bohužel jsme prohráli, utkání se nám úplně nepovedlo.

Kde vidíte příčiny?
Rozhodl první gól do šatny. Neříkám, že jsme hráli v prvním poločase dobře, ale kromě jedné šance Lafaty jsem dokázali všechno pokrýt. Pak přijde standardka a my dostaneme gól. To se nám minutu před pauzou nemůže stát. Kdybychom šli do druhé půle za stavu 0:0, Sparta by byla nervóznější. Takhle jí to vyhovovalo, my jsme museli hru otevřít.

Fotbalu to ale pomohlo, druhé půle byla oboustranně mnohem ofenzivnější.
Ono to tak bývá, když jeden tým vede, nemá ten druhý co ztratit. To byl náš případ. Sparta čekala, až se jí naskytne situace, aby mohla přidat druhou branku.

Jak velkou komplikací pro vás bylo předčasné střídání útočníka Mahmutoviče kvůli zranění?
Má kvalitu, chyběla jeho rychlost, ale máme na lavičce hráče, kteří tam jsou proto, aby ho v takové chvíli nahradili. Neříkám, že nás to neovlivnilo, ale měli bychom být schopní si s tím poradit.

Čím to, že jste se nedostali k vašemu fotbalu plnému rychlých akcí a kolmic?
Věděli jsme, že nás Sparta doma nenechá tolik hrát, Plzeň nám to v předchozím zápase umožnila víc. Sparta nás hodně napadala, to byla jedna z příčin. Je teď ve formě, ještě neprohrála. Chtěli jsme se tady prezentovat stejným fotbalem jako při vítězném utkání s Plzní. To se nám nepovedlo, jedeme dál. Máme teď Liberec, vezmeme si z toho ponaučení.

K TÉMATU

Co s vámi porážka může udělat? Měli jste šanci dotáhnout se o tři body za Spartu, teď ztrácíte bodů devět.
Vůbec nic to s námi neudělá. Co by za to kluci dali minulou sezonu, když hráli o bytí a nebytí. Jsme na třetím místě, to je krásné. Na dva zápasy po sobě teď přišlo přes šestnáct tisíc diváků, nejsem takový snílek, abych věřil, že to tak bude pořád, ale věřím, že proti Liberci zase přijde hodně lidí. Chtěl bych fanouškům Teplic poděkovat, že v takovém počtu přijeli na Spartu. Je vidět, že tím hodně žijí. Prohráli jsme, je to nepříjemné, ale neděláme z toho vědu. Dál musíme hrát jako s Plzní a budeme úspěšní.

Jak těžké teď bude pro vás a soupeře chytat Spartu? Má už poměrně slušný náskok.
Ještě nás čeká hodně zápasů, týmy nahoře budou hrát několikrát mezi sebou. Ano, Sparta má náskok, má formu, věří si, ale taky bude ztrácet. Do konce podzimu má těžký los, ještě to bude zajímavé.

Šárka Hamrusová: Díky laktační poradkyni jsem si přestala myslet, že je chyba ve mně

Šárka chtěla kojit. Chvíli to ale vypadalo, že se jí to nepodaří. Díky správně zvolené laktační poradkyni nakonec dosáhla úspěchu. Poslechněte si...