Teplice zaváhaly, Jablonec smetl Bohemku a je první

16:56
JABLONEC - Hned po prvním letošním kole se mění lídr fotbalové ligy. Teplice hrály v Budějovicích bez branek a toho využil Jablonec, který rozdrtil Bohemians 1905 3:0 a vyhoupl se do čela ligové tabulky. Šokovalo také Kladno výhrou na půdě Mladé Boleslavi.

Brankář Bohemians Sňozík poté co dostal další branku. foto: ČTK

Výsledky

Dynamo České Budějovice - FK Teplice 0:0
Rozhodčí: Adam - Kubáň, Teuber. ŽK: Volešák - Vachoušek. Diváci: 2886.

FK Baumit Jablonec - Bohemians 1905 3:0 (2:0)
Branky: 6. Pavlík z pen., 9. Lafata, 69. Kovařík. Rozhodčí: Hrubeš - Hojsík, Košec. ŽK: Ibragimov (Bohemians 1905). Diváci: 4812.

SK Sigma Olomouc - 1. FC Slovácko 1:0 (0:0)
Branka: 57. Ordoš. Rozhodčí: Damková - Večeřa, Dobrovolný. ŽK: Dreksa. Diváci: 4774.

FK Mladá Boleslav - SK Kladno 0:1 (0:1)
Branka: 4. Strnad. Rozhodčí: Kocourek - Ubias, Jiřík. ŽK: Sylvestre, Kulič - Novotný, J. Procházka, Zachariáš. Diváci: 3021.

Podzimní král nejvyšší soutěže ze severu Čech měl na hřišti Dynama více šancí, ztroskotal však na domácím brankáři Pavlu Kučerovi, který s fotbalem začínal právě Na Stínadlech.

Na tradiční "nulu vzadu" chtěla hrát i Bohemka na hřišti ambiciózního Jablonce. Vše ovšem vzalo za své už po šesti minutách. Nejprve se trefil z penalty Pavlík o tři minuty později rozvlnil síť Lafata. Skóre uzavřel ve druhém poločase krásnou ranou z dálky Kovařík.

Duel Plzeň  - Ostrava je na programu zítra.