Teplice deklasovaly Budějovice, jako jediné zůstávají bez porážky

20:26
TEPLICE - Tepličtí fotbalisté jedinečně uctili svého zesnulého ředitele Františka Hrdličku. Odložené utkání druhého kola proti Českým Budějovicích opanovali 4:0 a jako jediní jsou v nejvyšší soutěži bez porážky.

Radost hráčů Teplic po vstřeleném gólu. foto: MAFRA - Michal Šula

Zápas se měl hrát už před měsícem, kvůli úmrtí ředitele teplického klubu Františka Hrdličky se ale přesunul do reprezentační pauzy. A to nakonec citelněji pocítili domácí - Konžan Litsingi odletěl na dvojzápas s Nigérií a Súdánem, mladý Takács zase posílil českou reprezentaci do 19 let. I s dvěma změnami ve středu pole ale byli Tepličtí od začátku aktivnější.

Po deseti minutách hosté sotva ustáli závar po Vůchově centru z levé strany, ve 24. minutě už ale situaci nezvládli. Nivaldo měl na pravé straně spoustu času na centr a Salami na bližší tyči zase dost místa na gólovou hlavičku.

2. kolo první fotbalové ligy:

• FK Teplice - Dynamo České Budějovice 4:0 (2:0)
    Branky: 24. Salami, 45.+2 Krob, 63. Mahmutovič z pen., 89. Jablonský. Rozhodčí: M. Paták - Hock, Mokrusch. ŽK: Nivaldo - Klesa, Brunclík, Koreš, Michal Škoda. Diváci: 3896.

Budějovičtí zůstávali i potom zatažení do zahuštěného středu pole, přesto si dvě nebezpečné akce vypracovali. A vidět byl při nich hlavně záložník Benát, původem teplický odchovanec. Nejdřív doběhl zdánlivě ztracený míč a kolmicí poslal do brejku Vošahlíka, jenže ten zbytečně zabrzdil a pak ho o míč připravil riskantním skluzem Lüftner. A krátce před pauzou nadělal Benát povedenou střelou k tyči spoustu práce brankáři Grigarovi.

S centry domácích měl problémy i brankář Křížek, obzvlášť z těch po své pravé ruce - už v 25. minutě ho přeletěl Nivaldův pokus, který se jen díky falši vytočil mimo, těsně před poločasem ale při dalším pokusu Kroba o centr zapadl míč překvapivě až do sítě.

Po pauze přidali směrem dopředu i hosté, jenže nevyužili ani tu největší šanci. V 53. minutě sklepl Hora ve vápně míč pro Benáta, ale ten mířil přímo do brankáře Grigara.

A za deset minut už domácí vedli o tři branky - budějovický Brunclík si nepovedeným odkopem trefil vlastní ruku a nařízenou penaltu s přehledem proměnil Mahmutovič. Teplice už potom vedení kontrolovaly a nakonec přidaly ještě čtvrtý gól. Minutu před koncem se o něj postaral po rohu stoper Jablonský.