Teplice udolaly Bohemians a drží naději na poháry. Pražané blízko sestupu

21:31
TEPLICE - Fotbalisté Teplic ve 28. kole první ligy doma porazili Bohemians 1905 1:0 gólem Michala Jeřábka ze 41. minuty. Bodovali tak v osmém utkání po sobě, na pátém místě stáhli náskok čtvrté Mladé Boleslavi na dva body a udrželi šanci na evropské poháry. Pražané naopak počtvrté za sebou prohráli a jsou jediný bod nad pásmem sestupu.

Michal Jeřábek se raduje z branky do sítě Bohemians. foto: Ondřej BičištěMAFRA

Teplice od začátku potvrzovaly svou formu a snažily se hosty tlačit. nejprve pálil z dálky nebezpečně Šušnjar, ale gólman Fryšták byl na zemi včas. Po čtvrthodině hry pak unikal obraně Bohemians Červenka, proti kterému vyběhl Fryšták. Hosté nebezpečí nakonec zažehnali, ale Tepličtí se hlasitě, ovšem neúspěšně, domáhali odpískání ruky hostujícího brankáře mimo šestnáctku.

28. kolo první fotbalové ligy:

FK Teplice - Bohemians Praha 1905 1:0 (1:0)

Branka: 41. Jeřábek. Rozhodčí: Machálek - Arnošt, Hájek. ŽK: Ljevakovič, Vošahlík, Vondrášek, Kučera, Krob - Dostál. Diváci: 4585.

A když už se gólu dočkal Fillo, který zblízka doklepával neúspěšnou střelu spoluhráče, tak sudí odpískal ofsajd.

I hosté se snažili a byli aktivní, ovšem chyběla jim přesnější finální fáze a do zakončení už se nedostávali. Jako třeba Kabajev, který už se chystal uklízet míč do odkryté branky, ale těsně před ním domácí hráč míč odkopl.

Rozhodující okamžik přišel ve 41. minutě. Domácí zahrávali rohový kop, který Krob posadil ideálně na hlavu Jeřábka a teplický stoper zaznamenal povedenou hlavičkou o zem svůj třetí gól v sezoně. A pro Kroba to byla už dvanáctá asistence, čímž potvrdil roli nejlepšího nahrávače soutěže.

Tepličtí mohli definitivně rozhodnout po dalším rohu v úvodu druhé půle, kdy Fryšták vyrazil míč jen za vápno, kde číhal Hyčka, ten ale z voleje netrefil odkrytou branku.

Hušbauer: Mrzí mě, že to doma nezvládáme a děláme hloupé chyby

Jinak ale po změně stran převzali režii zápasu do svých nohou hráči Bohemians, kteří měli převahu, ale dostávali se jen ke střelám z dálky. Jednou z nich Jirásek vystrašil gólmana Grigara, ten ale stačil míč vyškrábnout nad břevno.

Hosté poté vrhli vše do útoku, ale potvrzovali, proč jsou nejméně skórujícím týmem v lize. Naopak odkrývali obranu, což se snažili domácí potrestat. Nejblíže byl Krob, který tečovanou střelou trefil břevno.

Teplice už se ubránily a slaví tři body. Zároveň ale kvůli kartám přišly pro příští zápas hned o tři hráče základní sestavy Kroba, Kučeru a Vondráška.